Bez większych problemów poradzili sobie podopieczni trenera Jarosława Rachubińskiego z rywalem w meczu 7. kolejki II ligi wojewódzkiej juniorów. W sobotę, 7 października 2017 roku, Pelikan-1999-2000 Łowicz pokonali RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:1 (2:1). Na pięć rozegranych spotkań, cztery zakończyły się zwycięstwem, co daje obecnie łowiczanom trzecie miejsce w tabeli rozgrywek ligowych.

Wprawdzie to Mazovia dobrze weszła w mecz rozpoczynając niespodziewaną bramką w 3. minucie gry, po nieporozumieniu między defensorami Pelikana, ale biało-zieloni szybko się zrehabilitowali udanym atakiem w 14. minucie, zakończony strzałem w światło bramki. Obronił  go ręką zawodnik z przeciwnej drużyny, za co sędzia podyktował rzut karny, który  Kuba Sokół zamienił na gola. Rywale jeszcze dwukrotnie stworzyli dwa groźne ataki, ale dobra postawa bramkarza Aleksandra Krajewskiego, uchroniła biało-zielonych od utraty bramki. Następne minuty należały już do gospodarzy, którym w 37. minucie udało się zdobyć jeszcze jedną bramkę za sprawą Mikołaja Zimowskiego.

Po przerwie Pelikan w dalszym ciągu dominował, ale dopiero w końcówce spotkania udało się skutecznie zaatakować bramkę Mazovii. Zdobywcą bramki w 85. minucie był Wojciech Guzek, a trzy minuty później czwartego gola dla biało-zielonych strzelił Szymon Kowalczyk.

– Zaczęliśmy niezbyt fartownie, bo strzeliliśmy sobie bramkę samobójczą. Szybko jednak przejęliśmy inicjatywę i zdobyliśmy bramkę z rzutu karnego, po ładnej akcji. W drugiej połowie nadal dominowaliśmy, tyle że nie potrafiliśmy zdobyć bramki. Dopiero w ostatnich minutach meczu udaje się to Wojtkowi Guzkowi i Szymonowi Kowalczykowi. Wynik wygląda na duży, ale dwie bramki padły w ostatnich minutach. Myślę jednak, że zwycięstwo jest zasłużone. W sobotę jedziemy do Wieruszowa. – skomentował po spotkaniu trener Rachubiński.

7. kolejka II ligi wojewódzkiej juniorów A1:
KS Pelikan-1999-2000 Łowicz – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:1 (2:1); br.: Kuba Sokół (14 karny), Mikołaj Zimowski (37), Wojciech Guzek (85) i Szymon Kowalczyk (88) – (3 samobójcza).
Pelikan: Aleksander Krajewski – Michał Perzyna (50 Michał Wawrzyńczak), Eryk Woliński, Tomasz Wudkiewicz – Wojciech Guzek, Mikołaj Zimowski, Kuba Sokół, Kamil Bogusz (80 Damian Trałut) – Mateusz Sekuła (60 Dawid Konikowski), Adrian Musialik (70 Kacper Balik), Jan Haczykowski (65 Szymon Kowalczyk).

KS Kutno – TS Sokół Aleksandrów Łódzki 5:1
RKS Radomsko WKS Prosna Wieruszów 7:0
MGKS Skalnik Sulejów jr – SL SALOS Róża Kutno 6:2
Pauza: ŁKP Kolejarz Łódź.

1. RKS Radomsko (3) 6 15 25-4
2. TS Sokół Aleksandrów Łódzki (1) 7 15 11-10
3. KS Pelikan-1999-2000 Łowicz (4) 5 12 13-3