Dwie drużyny z Łowicza, UKS Soccer Kids-2009 Łowicz oraz UKS AP Champions-2009 Łowicz, wzięły udział w zorganizowanym w niedzielę, 24 czerwca 2018 roku, w Skierniewicach turnieju piłki nożnej Widok Cup 2009.

Drużyna trenera Mariusza Kwiatkowskiego po zakończonym turnieju. Fot.: UKS AP Champions Łowicz.

Wśród dziewięciu drużyn, które wzięły udział w turnieju, UKS Soccer Kids-2009 Łowicz trenujący pod okiem szkoleniowca Macieja Grzegorego uplasował się na miejscu drugim, zaś drużyna trenera Mariusza Kwiatkowskiego – UKS AP Champions-2009 Łowicz zakończyła rozgrywki na pozycji czwartej. Zawody rozgrywane były w systemie “każdy z każdym”. Obydwie drużyny bardzo ambitnie podeszły do turnieju, wykazując duże zaangażowanie w grę. Pierwsze miejsce wywalczył sobie zespół AP Żyrardów.

Na osiem rozgrywanych meczów “Soccerowcy” przegrali jeden, jeden zremisowali, zaś z sześciu spotkań wyszli zwycięsko, co pozwoliło im stanąć na drugim podium w turnieju.

– Zagraliśmy dobry turniej, w którym w każdym meczu oprócz pierwszego spotkania z AP Żyrardów dominowaliśmy. Szkoda, że z Żyrardowem zagraliśmy pierwszy mecz bo mamy problem z pierwszymi meczami podczas turniejów. Później graliśmy bardzo dobrze, świadczy o tym fakt, że w siedmiu meczach strzeliliśmy 22 gole. Przed nami kilkanaście dni odpoczynku, a 22 lipca wyjeżdżamy na obóz do Rynu – ocenił trener Grzegory.

W zespole Soccer Kids-2009 zagrali: Jan Uczciwek (1) – Kryspin Jagiełło (2), Franciszek Uczciwek (2), Antoni Bąba (2) – Maciej Majchrzak (3), Fabian Chlebny (2) – Adrian Koper (5). Na zmiany wchodzili: Paweł Papuga, Adam Werwiński, Gabriel Adamczyk (2), Gabriel Majcher, Wojciech Żyto (1) i Mateusz Musiałkiewicz – trenerem jest Maciej Grzegory.

Akademia Piłkarska z Łowicza w klasyfikacji generalnej uplasowała się tuż za podium, czyli na miejscu czwartym, ale biorąc pod uwagę fakt, że dotychczas chłopcy grali w systemie “czwórkowym” trener Kwiatkowski pozytywnie ocenia postawę swoich podopiecznych w rozgrywkach: –  Jestem zadowolony z chłopców, ze względu na to, że pierwszy raz graliśmy w systemie “szóstkowym”, a pokazali się z bardzo dobrej strony. Pomimo, że mieliśmy skład nieco okrojony i graliśmy praktycznie bez zmian, czyli w każdym meczu chłopcy grali na maxa, to wystarczyło im sił. Jak dla mnie turniej bardzo pozytywny i na przyszłość bardzo optymistycznie można patrzeć pod kątem udziału w nim. Mając silniejszy skład pójdziemy w dobrym kierunku i będziemy się doskonalić w tej grze, bo przechodząc z systemu “czterech” na “sześciu” w polu poradzili sobie bardzo dobrze.

W skład drużyny UKS AP Champions-2009 Łowicz weszli: Mateusz Janicki – Mateusz Staszewski (5), Antoni Szcześniak (1), Dawid Gosławski (1) – Tomasz Guz (4), Michał Kuciński (6) – Ernest Wolski (2). Na zmiany wchodził: Olaf Maciaszek – trenerem jest Mariusz Kwiatkowski.

Widok Cup 2009:
UKS Soccer Kids-2009 Łowicz – AP Żyrardów 1:3; br.: Fabian Chlebny.
UKS AP Champions-2009 Łowicz – UKS AP Champions Rawa Mazowiecka 1:3; br.: Ernest Wolski.
MLKS Widok I Skierniewice – UKS Soccer Kids-2009 Łowicz 0:1; br.: Adrian Koper.
MLKS Widok II Skierniewice – UKS AP Champions-2009 Łowicz 1:2; br.: Ernest Wolski i Michał Kuciński.
UKS Soccer Kids-2009 Łowicz – AP Sparta Płock 7:1; br.: Maciej Majchrzak 2, Wojciech Żyto, Gabriel Adamczyk, Adrian Koper i Kryspin Jagiełło.
UKS AP Champions-2009 Łowicz – LKS Fenix Boczki Chełmońskie 6:0; br.: Mateusz Staszewski 3, Michał Kuciński, Dawid Gosławski i Tomasz Guz.
MKS Unia Skierniewice –  UKS Soccer Kids-2009 Łowicz 0:7; br.: Antoni Bąba 2, Jan Uczciwek, Franciszek Uczciwek, Adrian Koper, Wojciech Żyto i Kryspin Jagiełło.
AP Żyrardów – UKS AP Champions-2009 Łowicz 1:1; br.: Tomasz Guz.
UKS Soccer Kids-2009 Łowicz – UKS AP Champions-2009 Łowicz 1:1; br.: Franciszek Uczciwek – Mateusz Staszewski.
UKS AP Champions-2009 Łowicz – AP Sparta Płock 3:0; br.: Michał Kuciński 2 i Antoni Szcześniak.
UKS AP Champions Rawa Mazowiecka – UKS Soccer Kids-2009 Łowicz 1:2; br.: Adrian Koper i Fabian Chlebny.
MKS Unia Skierniewice –  UKS AP Champions-2009 Łowicz 1:3; br.: Tomasz Guz, Michał Kuciński i Mateusz Staszewski.
MLKS Widok II Skierniewice – UKS Soccer Kids-2009 Łowicz 0:3; br.: Gabriel Adamczyk, Maciej Majchrzak i Adrian Koper.
UKS AP Champions-2009 Łowicz – MLKS Widok I Skierniewice 2:2; br.: Tomasz Guz i Michał Kuciński.

1. AP Żyrardów
2. UKS Soccer Kids-2009 Łowicz
3. UKS AP Champions Rawa Mazowiecka
4. UKS AP Champions-2009 Łowicz
5. MLKS Widok I Skierniewice
6. AP Sparta Płock
7. MKS Unia Skierniewice
8. MLKS Widok II Skierniewice
9. LKS Fenix Boczki Chełmońskie

 

Fot.: UKS AP Champions Łowicz.
Fot.: UKS AP Champions Łowicz.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.