Około 100 osób wzięło udział w organizowanym już po raz 9. przez CKTiPZŁ we współpracy z PTTK w Łowiczu rajdzie Szlakiem Książęcym – a więc z Łowicza do Nieborowa.

Do pokonania jest około 35 km. Trasa do Nieborowa wiodła przez Zielkowice, Arkadię i Mysłaków, a uczestnicy wracają przez Dzierzgów i Bobrowniki.

My odwiedziliśmy ich podczas dłuższego postoju w Gospodarstwie Agroturystycznym “Stajnia u Kowala” (dlatego na zdjęciach nie widać rowerów). Jedni odpoczywali przy gorącym posiłku, inni brali udział w różnych konkursach i innych zabawach.

Wśród uczestników są nie tylko miłośnicy rowerów z Łowicza, ale także duże grupy klubów ze Skierniewic i Sochaczewa, jest nawet gość, który – również na rowerze – przyjechał z Włocławka.

4 komentarze

 1. W Sochaczewie to nic nie kosztuje, bo się nie płaci za udział w rajdzie, Ale jeśli organizuje to miasto czy powiat, to skąd są pieniądze? I gwarantuję, że dużo, dużo większe niż 5 czy 7 zł. Zaraz byłoby larum jak to miasto czy powiat szasta pieniędzmi na jakieś imprezy rowerowe i kiełbasę.
  Łukaszu poczekajmy chwilę, jak pojawią się zaraz pod wiadomością o grillówce 😉

  • Łukasz

   To prawda, te pieniądze i tak pochodzą z budżetu miasta/gminy/powiatu. Tylko Łowicz przecież też ma w budżecie wydzieloną kwotę na sport… Dodam jeszcze, że na sochaczewskich rajdach można było wygrać rower, akcesoria rowerowe etc. To dzięki sponsorom.
   Nadal uważam, że potencjał turystyczny naszego powiatu nie jest w pełni wykorzystany, a te głupie 5zł są totalnie niepotrzebne…

 2. rowerzysta

  Bardzo udana impreza. Mnóstwo humoru, uśmiechu i dobrej zabawy przy konkurencjach. Tak trzymać. Do zobaczenia.

 3. Łukasz

  W Sochaczewie w ciągu roku odbywają się 3-4 rajdy rowerowe, za które nie trzeba płacić. Frekwencja jest dużo, dużo wieksza (nawet w granicach 600-700 rowerzystów). Mimo tego, że są darmowe to uczestnik i tak otrzymuje pamiątkową plakietkę/identyfikator, a ostatnio podkoszulkę czy materiałową torbę na zakupy.
  Łowicz w sposób mistrzowski marnuje swój potencjał turystyczny… Ja wiem, 5zł to żaden pieniądz, ale w Sochaczewie to nic nie kosztuje.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.