Mecz 13. kolejki okazał się pechowy dla Orła Nieborów, który zaliczył drugą porażkę na swoim koncie w tych rozgrywkach skierniewickiej ligi okręgowej. Powód do zadowolenia ma natomiast Pogoń Bełchów, pokonując Vagat Domaniewice 6:3 (1:2).

Szczęście opuściło zespół trenera Marcina Rychlewskiego, a drużyną której udało się pokonać lidera rozgrywek jest GLKS Wołucza. Orzeł rozpoczął bardzo dobrze i jeszcze pierwsza meczu połowa nie wskazywała na porażkę. Nieborowianie zakończyli ją wynikiem 2:1. Druga odsłona radykalnie odmieniła jego losy. Począwszy od 50. minuty Wołucza konsekwentnie zdobywała bramki, najpierw odrabiając straty, a następnie  powiększając prowadzenie. Mimo przegranej Orzeł nadal utrzymuje się na pierwszym miejscu w tabeli rozgrywek, z zapasem trzech punktów nad drugą Jutrzenką Drzewce.

Zdecydowanie inny przebieg miał mecz Pogoni Bełchów z Vagatem Domaniewice. Po nie najlepszej pierwszej połowie, którą Pogoń zakończyła wynikiem 1:2, w drugiej podopieczni trenera Jana Rucińskiego weszli na boisko jakby odmienieni. Dynamiczna gra bełchowian przełożyła się na bramki, których zdobyli w tej części meczu aż pięć.

– Po bardzo słabej pierwszej połowie, druga przyniosła nam dobrą grę, dzięki czemu strzeliliśmy tyle goli. Martwią nadal błędy w defensywie, które popełniamy. Za tydzień gramy derby gminy z Orłem w Nieborowie i koncentrujemy się już na tym meczu w 100 procentach – ocenił trener Jan Ruciński.

Dzięki trzem punktom Pogoń wskoczyła na szóste miejsce w rozgrywkach ligowych.

Tym razem Olimpii Chąśno nie udało sie wygrać, ale mecz z MLKS Widok Skierniewice zakończył się remisem 2:2 (0:2). Na wyniku zaważyła pierwsza połowa, w której Olimpia straciła dwie bramki. Po przerwie drużyna z Chąśna przejęła prowadzenie w grze, odrabiając straty, ale nie udało się już  skutecznie wykorzystać stworzonych okazji do wyjścia na prowadzenie.

– Słabo zaczęliśmy mecz, już po 15 minutach przegrywaliśmy 2:0 po dwóch indywidualnych błędach obrońców. Potrafiliśmy jednak się z tego podnieść i zaczęliśmy dominować nad przebiegiem gry. Przejęliśmy kontrolę nad piłką i stwarzaliśmy klarowne sytuacje. Niestety skuteczność nie była naszą mocną stroną. Bramkę strzeliliśmy dopiero w 75 minucie. Dwie minuty później pokonaliśmy bramkarza przeciwnika raz jeszcze. Do końca meczu walczyliśmy o zwycięstwo, jednak tym razem się nie udało. Brakowało nam skuteczności i szczęścia w decyzjach sędziego. Uważam, że nie podyktował dla naszej drużyny trzech ewidentnych karnych, jednak przyczyną remisu był brak skuteczności – podsumował trener Burzykowski.

Kolejną porażkę poniósł zespół Zrywu Wygoda, który uległ KS Jutrzenka Drzewce 1:3 (0:1). To nie był z pewnością łatwy mecz, bo rywal Zrywu nie bez powodu znajduje się na drugim miejscu w tabeli, ale strata punktów przełożyła się na spadek Zrywu o kilka oczek w dół w tabeli.

13. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej:
LKS Pogoń Bełchów – LKS Vagat Domaniewice 6:3 (1:2); br.: Bartłomiej Bakalarski 2 (33 i 81), Damian Gendek 2 (54 i 78), Daniel Wasiak (88) i Paweł Osóbka (90) – Karol Wojenka (20 samobójcza), Przemysław Imiołek (41) i Krystian Siatkowski (49).
Pogoń: Tomasz Zych – Dawid Matyjas (50 Bartłomiej Płuszka), Mariusz Bakalarski, Maciej Grotkowski, Alan Caban – Karol Wojenka, Jakub Niedźwiadek (50 Paweł Osóbka) – Daniel Wasiak (90 Michał Pierzankowski), Bartłomiej Bakalarski, Kacper Kołosowski – Damian Gendek (90 Filip Podkoński).

GKS Olimpia Chąśno – MLKS Widok Skierniewice 2:2 (0:2); br.: Bartłomiej Skoneczny (49) i Marcin Grocholewicz (54) – Kacper Lipski (15) i Damian Gromek (36).
Olimpia: Mateusz Gać – Patryk Okraska (49 Michał Perzyna), Jarosław Burzykowski, Robert Czarnota, Rafał Kołaczyński – Marcin Matuszewski, Rafał Bogus, Marcin Grocholewicz, Bartłomiej Skoneczny – Kamil Gać, Przemysław Bury (72 Sebastian Lenarczyk).

GLKS Wołucza – LKS Orzeł Nieborów 4:2 (1:2); br.: Jakub Mierzejewski 3 (23, 75 i 78) i Rafał Bednarek (50) – Mateusz Bartosiewicz (30) i Michał Plichta (37).
Orzeł: Dawid Feliga – Karol Kruk, Michał Plichta, Przemysław Wilk (85 Damian Trałut), Michał Kunat – Michał Redzisz, Bartłomiej Tkacz – Łukasz Wierzbicki, Mateusz Szafarowicz (80 Dawid Konikowski), Mateusz Bartosiewicz – Łukasz Papuga (65 Krystian Śmigielski).

LUKS Olympic Słupia – LZS Victoria Bielawy 5:2 (1:1); br.: Sylwester Bachura 2 (12 i 87), Patryk Karwat (67), Szymon Sielgowski (77) i Przemysław Kozłowski (90+1) – Michał Warda (34) i Krystian Kubiak (54).
SKF Zryw Wygoda – KS Jutrzenka Drzewce 1:3 (0:1); br.: Mikołaj Ulasiewicz (67) – Maciej Borowski 2 (36 i 90+3) i Cezary Dominiak (51).
LKS Miedniewiczanka Miedniewice – LZS Macovia Maków 1:5 (0:1); br.: Adrian Dzierzbiński (85) – Patryk Błędowski (37), Arkadiusz Gasiński 2 (47 i 56), Łukasz Winciorek (76) i Mateusz Białek (80).
LKS Orlęta Cielądz – LUKS Juvenia Wysokienice 0:3 (0:2); br.: Piotr Majcher (25), Michał Sala (42) i Tomasz Rosa (68).
GLKS Olimpia Jeżów – GLZS Pogoń Godzianów 6:2 (4:1); br.: Mateusz Lubczyński 4 (7, 17, 27 i 37) i Marcin Gołębiowski 2 (63 i 83) – Adam Kowara (2) i Zbigniew Lipiński (89).

1. LKS Orzeł Nieborów (1) 13 33 34-16
2. KS Jutrzenka Drzewce (2) 13 28 52-23
3. LZS Macovia Maków (5) 12 24 35-24
4. GKS Olimpia Chąśno (3) 13 23 31-24
5. GLKS Wołucza (6) 13 22 38-16
6. LKS Pogoń Bełchów (8) 12 22 32-25
7. LUKS Olympic Słupia (9) 13 21 27-23
8. SKF Zryw Wygoda (4) 13 19 24-21