Zakończyły się już prace budowlane w powstającej drugiej sali kina Fenix. 30 stycznia o godz. 17 jej działalność zainauguruje film dokumentalny „Bracia Lumière”, wyświetlony w ramach nowej sekcji Dokument na Och! Film Festiwalu.

Sala jest już gotowa pod kątem budowlanym. Czeka jeszcze na zainstalowanie ekranu, nagłośnienia, projektora i wtedy rozpoczną się testy.

Fot. Kino Fenix

Pokaz inauguracyjny zobaczymy 30 stycznia podczas Och! Film Festiwalu. „Bracia Lumière” to historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Frémaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Film może być analogią do narodzin łowickiej kinematografii, gdyż kino Fenix mieści się w budynku, w którym w 1912 r. powstał pierwszy w Łowiczu kinematograf Eos.

W nowej sali będą prezentowane dwie festiwalowe sekcje – Dokument i Siedemnaście. O tym, jakie atrakcje czekają na widzów Och! FF przeczytasz w NŁ już jutro – 4 stycznia.

Co sądzisz o nowej sali kina Fenix?

Loading ... Loading ...
Fot. Kino Fenix
Fot. Kino Fenix
Fot. Kino Fenix

4 komentarze

  1. Mega!!!

  2. Johny, ty też możesz zabrać dziewczynę jeśli ją masz bracie.

  3. Do johny.
    Po pierwsze – dobrze byłoby nauczyć się liczyć.
    Po drugie – nie rzuca się pereł przed wieprze.

  4. Sala kinowa to chyba jednak za “duże” określenie dla tych 45-miejsc (rozumiem, że informacja mało istotna dla portalu). Moim zdaniem sala zdecydowanie zbędna, ponieważ raczej kinowych hitów i tak tam nie pokażą, bo kto pójdzie na takiego Thora na małym ekranie, jak na duży jest coraz mniej chętnych… Miasto się wyludnia, młodzieży ubywa… po co dodatkowa salka kina?, chyba dla tych pracowników, żeby mieli co sprzątać i gdzie dziewczyny zabierać na seanse…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.