Niedziela 3 grudnia była drugim, ostatnim dniem rywalizacji młodych tancerzy w kategoriach solistów i grup, w ramach XVI Ogólnopolskiego Przeglądu Dziecięco-Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Taneczne Wiktorie Głowno 2017”.

Urszula Zawadzka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Głownie, powiedziała nam, że w tej edycji konkursu wzięło udział około 1.100 młodych ludzi – zgłosiło się 136 solistów i 67 grup tanecznych. To więcej niż w latach minionych. – Cieszy nas to zainteresowanie, tym bardziej, że w tym samym czasie w naszym regionie odbywają się dwa inne przeglądy taneczne – stwierdziła.

Tegoroczna impreza zachwyciła młodych uczestników, którzy w blasku profesjonalnych świateł mogli w czasie tańca poczuć się jak prawdziwi artyści.

O podium w kategorii wiekowej 10-12 lat otarła się w tym roku grupa tancerzy z Łowicza – DNA Kids Łowicz, którą prowadzi instruktor i choreograf Dominik Radczak z DNA Dance Studio z Łodzi. Jury doceniła jego pracę, nie tylko z młodymi łowiczankami, ale także innymi grupami z Łodzi startującymi z sukcesem w przeglądzie i nagrodziła tytułem najlepszego choreografa przeglądu.

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.