Pierwsze miejsce dla drużyny z Bratoszewic, drugie dla Dmosina, a trzecie dla Głowna – tak rozłożyły się wyniki prestiżowego konkursu językowego dla gimnazjalistów, zorganizowanego wczoraj, 16 maja, w Zespole Szkół Licealno-Gimnazjalnych w Głownie pod patronatem Wydziału Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego.

ZSLG w Głownie od szeregu lat blisko współpracuje z wyżej wymienionym wydziałem UŁ W bieżącym roku szkolnym współpraca ta zaowocowała m.in. otwarciem w Liceum Ogólnokształcącym klasy pierwszej realizującej ambitny program “Akademii Licealisty”.
Kolejnym działaniem podjętym przez szkołę we współpracy z uczelnią wyższą był właśnie konkurs języka angielskiego “UK&USA in Brief”. Jego tematyka obejmowała społeczne, kulturowe i polityczne aspekty krajów anglojęzycznych – USA i wielkiej Brytanii. Trzyosobowe drużyny reprezentujące okoliczne placówki gimnazjalne najpierw przedstawiały przygotowaną wcześniej na wybrany temat prezentację multimedialną, a następnie odgrywały wylosowaną scenkę. Zmagania uczestników konkursu oceniały dwie komisje, w skład w których weszli zarówno goście współpracującego ze szkołą wydziału UŁ, jak i opiekunowie drużyn.
Ogółem w konkursie wzięły udział 24 osoby, czyli 8 drużyn.
Pierwsze miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkół nr 2 w Bratoszewicach w składzie: Miłosz Kalinowski, Adam Czerwonka, Hanna Kumidaj. Drugie miejsce przypadło drużynie Zespołu Szkół Samorządowych w Dmosinie w składzie: Natalia Michalak, Mateusz Kaczmarski i Sylwia Michalska. Miejsce trzecie zajęła drużyna Sportowego Gimnazjum Powiatowego nr 2 w ZSLG w Głownie w składzie: Weronika Taflińska, Jan Redo i Kajetan Kotyniak. Komisja wyróżniła też za wysokie kompetencje językowe trzy osoby: Natalię Michalak, Miłosza Kalinowskiego oraz Jakuba Lebiodę. Cenne nagrody w postaci książek i słuchawek ufundował patron konkursu oraz Rada Rodziców ZSLG.

Wiecej o konkursie napiszemy w gazetowym wydaniu “Wieści”

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.