I tym razem wysoko pokonał Pelikan-2004 Łowicz rywala.  W ostatnim, wyjazdowym meczu rozegranym w ramach 18. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików, zespół trenera Bernarda Wudkiewicza zwyciężył w sobotę z Pogonią Bełchatów 6:1.

Ładnie zakończyli ten sezon rozgrywek biało-zieloni z rocznika 2004. Przy doskonałej pogodzie i bardzo dobrze przygotowanym boisku łowiczanie od początku radzili sobie doskonale z piłką. Mimo ambitnej gry gospodarzy, kontrola nad meczem leżała po stronie biało-zielonych do końca. Ładnie przeprowadzane akcje w dużej mierze były skutecznie zakończone, stąd wysokie zwycięstwo. W pierwszej połowie Pelikan zdołał cztery razy umieścić piłkę w bramce Pogoni, a zdobywcami bramek byli Bartosz Wudkiewicz,  Kacper Stępień i dwukrotnie Mateusz Motyl.

W 35. minucie swoja szansę wykorzystali bełchatowianie i to była jedyna bramka zdobyta przez gospodarzy. Po przerwie biało-zielonym udało się jeszcze dwa razy zakończyć akcje celnym strzałem, a ich wykonawcami był Wudkiewicz i Kacper Maliński.

– Był to ostatni mecz w tym sezonie. Pogoda sprzyjała, chłopaki dobrze zagrali, uzyskując wysoką przewagę nad rywalem, choć Pogoń również należy pochwalić. Zapewniliśmy sobie awans do II ligi wojewódzkiej – ocenił po meczu trener Wudkiewicz..

14. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
LKS Pogoń Bełchów – MUKS Pelikan-2004 Łowicz 1:6 (0:4); br.: (35) – Bartosz Wudkiewicz 2 (10 i 50), Kacper Stępień (17), Mateusz Motyl 2 (20 i 28) i Kacper Maliński (54).
Pelikan: Łukasz Pięta – Filip Marszałek, Piotr Strycharski – Jakub Oblicki, Bartosz Wudkiewicz, Aleksander Sokół, Jakub Firak – Kacper Stępień, Fabian Pliszka. Na zmiany wchodzili: Mateusz Motyl, Mateusz Wróblewski, Bartłomiej Kłys, Kacper Maliński, Dominik Kwintal i Bogusław Jakiel.

RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – Pogoń Godzianów 10:0
MLKS Widok Skierniewice – LZS Kopernik Kiernozia 8:0
LKS Victoria Bielawy – GLKS Laktoza Łyszkowice 2:2
GOKSiR Jutrzenka Drzewce – Orlęta Cielądz (wt, godz. 17.30)

1. MLKS Widok Skierniewice (1) 18 51 135-4
2. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (2) 18 44   90-19
3. MUKS Pelikan-2004 Łowicz (3) 18 43   84-29
4. LKS Laktoza Łyszkowice (4) 18 31   46-35