Udało się koszykarzom UMKS Księżaka-2001 I Łowicz zakończyć ostatni mecz sezonu wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 o miejsca 1-6 zwycięstwem. Podopieczni trenera Macieja Siemieńczyka po zaciętej walce pokonali ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 64:61. To jednak nie wystarczyło do pełni szczęścia.

Księżak-2001, mimo udanego sezonu, zakończył go na czwartej pozycji. Zabrakło jednego zwycięstwa, aby awansować wyżej… Tylko dwie drużyny awansują wyżej w rozgrywkach ligowych. Wygrana z ze Szkołą Gortata pokazuje, że umiejętności koszykarzy Księżaka dawały duże możliwości do grania w wyższej strefie. Tym razem zabrakło nieco szczęścia.

Niedzielna spotkanie z łodzianami zupełnie inaczej wyglądało w kolejnych odsłonach. W pierwszej połowie przewagę na boisku odnosił łowiczanie wygrywając obydwie kwarty spotkania. Niestety po przerwie do głosu doszli rywale, którzy konsekwentnie zaczęli odrabiać straty. Wyraźna niemoc ogarnęła koszykarzy Księżaka w ostatniej części meczu, stawiając pod znakiem zapytania wynik całego spotkania, przegrywając ją sześcioma oczkami. Czas działał jednak na korzyść gospodarzy i udało sie wygrać z zapasem trzech oczek.

Najwięcej punktów dla łowiczan zdobyli: Bartosz Dylik (19) i Kacper Dudek (15).

6. kolejka wojewódzkiej ligi koszykówki kadetów U-16 o miejsca 1-6:
UMKS Księżak-2001 I Łowicz – ŁKS Szkoła Gortata I Łódź 64:61 (19:12, 18:14, 16:18, 11:17)
Księżak: Bartosz Dylik 19 (2×3), Kacper Dudek 15 (2×3), Hubert Liberski 8 (2×3), Andrzej Górniak 8 i Kacper Kramarz 6 oraz Arkadiusz Bazak 4, Julian Potocki, Mateusz Gładki, Wojciech Kucharek i Szymon Ziemecki.
Najlepiej dla ŁKS: Szymon Gralewski 28 (3×3) i Piotr Keller 16.

AZS PWSZ I Skierniewice KKS Pro-Basket Kutno 87:75
PKK 99 Jantoń Pabianice UMKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 59:87

1. ŁKS Szkoła Gortata I Łódź (1) 10 17 848-574
2. UMKS Piotrcovia Piotrków Tryb. (2) 10 17 751-529
3. KKS Pro-Basket Kutno (3) 10 16 661-616
4. UMKS Księżak-2001 I Łowicz (4) 10 16 676-644
5. AZS PWSZ I Skierniewice (5) 10 14 584-738