Łowicka straż ostatniej nocy dwa razy wzywana była do kamienicy przy ul. 11 Listopada 18 w Łowiczu. Obie interwencje związane były ze złym stanem przewodów kominowych.

Pierwsze wezwanie wpłynęło kilka minut po godz. 21. Dyżurny PSP na miejsce zadysponował 3 zastępy z JGR. Na miejscu straż stwierdziła zadymienie w dwóch mieszkaniach. Przyczyną wystąpienia go była nieszczelność przewodów kominowych.

Okazało się, że konieczna jest ewakuacja 11 osób zamieszkujących w 2 mieszkaniach. 9 z nich znalazło schronienie u swoich rodzin, 2 pozostały trafiły do hotelu wskazanego przez dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej – budynek bowiem jest administrowany przez ten zakład.

Sprawdzono czy nie wystąpiło zagrożenie związane z tlenkiem węgla. Na miejsce wezwano też kominiarza, w celu sprawdzenia przewodów kominowych. Wszystkie te działania trwały około 3 godzin.

Tuż przed godziną 2 w nocy straż została ponownie wezwana do budynku, ponieważ doszło do pożaru przewodów kominowych. Tym razem na miejsce pojechał 1 zastęp straży, który ugasił pożar wodą. Działania trwały ok. pół godziny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.