W Święta Wielkanocne członkowie i wolontariusze Towarzystwa Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” w Głownie mieli pełne ręce pracy za sprawą dwóch suk ze szczeniętami, jakie trafiły pod ich opiekę. Dla zwierząt pilnie poszukiwane są domy tymczasowe. 

W Wielką Sobotę 15 kwietnia TPZ ratowało niedawno oszczenioną sukę, znajdującą się na terenie prywatnego gospodarstwa w okolicach Głowna, którego właściciel nagle trafił do szpitala.

Przebywające na posesji, osłabione zwierzę było tak wycieńczone, że nie podnosiło się, nie opiekowało młodymi, które piszczały z głodu. Sukę, niemal w agonii, zabrano do kliniki dla zwierząt, a jej zaledwie dwutygodniowe szczenięta trafiły pod opiekę wolontariuszki “Arkadii” Klaudii, która w dzień i w nocy, karmi je butelką co 3 godziny. Niestety, może robić to tylko do najbliższego weekendu, dlatego tak pilny jest apel TPZ o znalezienie dla nich nowego domu tymczasowego. Pobytu w schronisku maluchy mogłyby nie przetrwać. Sytuacja szczeniąt została opisana na facebookowym profilu przytuliska w Głownie, ale do naszej wczorajszej (18 kwietnia) rozmowy z Agnieszką Kacperską nie udało się jeszcze znaleźć dla nich domu tymczasowego Każdy kto mógłby w tej sprawie pomóc, może kontaktować się telefonicznie z opiekunką gromadki – wolontariuszką Klaudią pod nr tel.: 518 912 554.
Matka szczeniąt – suka, która została nazwana Sabą, jest w trakcie kosztownego leczenia, dlatego TPZ “Arkadia” prosi ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie. Dobrowolnych wpłat można dokonywać na konto bankowe o numerze: 49 8787 0000 0024 6482 2000 0001, w tytule przelewu wpisując: “Darowizna na cele statutowe – Saba i maluchy”.

Karmienie szczeniąt butelką. Fot. TPZ “Arkadia” w Głownie

Druga przedświąteczna interwencja “Arkadii” wiąże się z pomocą udzielaną przez wolontariuszy bezdomnej suce zamieszkującej z dwójką 3-miesięcznych szczeniąt opuszczoną szopę przy ruchliwej drodze. Na razie psia gromadka ma codziennie dowożony pokarm przez wolontariuszy “Arkadii” Olę i Marcina na miejsce pobytu, ale oczywiste jest, że nie może pozostać w szopie. Ponieważ suka wciąż karmi młode własnym mlekiem, trwają intensywne poszukiwania domu tymczasowego dla całej gromadki, a w dalszej perspektywie – domów stałych dla poszczególnych zwierząt. W tej sprawie można kontaktować się bezpośrednio z wolontariuszką Olą (nr tel. 607 625 729) lub wolontariuszem Marcinem (nr tel. 504 747 041).

Bezdomna suka ze szczeniętami. Fot. TPZ “Arkadia” w Głownie

Przypominamy też o możliwości przekazania 1% podatku na rzecz TPZ “Arkadia” w Głownie. Aby tego dokonać, w rocznym rozliczeniu PIT we właściwych rubrykach należy wpisać nazwę OPP, czyli Towarzystwo Przyjaciół Zwierząt “Arkadia” w Głownie oraz numer KRS: 0000 345 382.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.