Na nowym parkingu na 177 samochodów ani też na ul. Dworcowej w Łowiczu nie będzie monitoringu wizyjnego, mimo że wiele osób będzie przecież zostawiało tam samochody na cały dzień czy noc.

Parking w sąsiedztwie dworca PKP Łowicz Główny
Parking w sąsiedztwie dworca PKP Łowicz Główny

– Obecnie nie pracujemy nad tym tematem. Projekt nie przewidywał zamontowania tam monitoringu. Może w przyszłości? – powiedział nam naczelnik Wydziału Inwestycji i Remontów w łowickim ratuszu Grzegorz Pełka. Według niego brak planów na zamontowanie w tej części miasta jest spowodowany kilkoma czynnikami, głównie technicznymi.

Przeprowadzenie światłowodu od strony centrum miasta, do którego należałoby wpiąć kolejne kamery monitoringu będzie możliwe jak powstanie wiadukt.

Nad tym, że na dużym parkingu nie będzie monitoringu ubolewa m.in. szef posterunku Straży Ochrony Kolei w Łowiczu Sylwester Przybysz.

Zdania na temat monitoringu na parkingu i w okolicach dworca są różne. – W takim miejscu? Oczywiście, że powinien tam być, bo się zrobi bałagan jak na parkingu za ratuszem. Chłopaki z Zatorza będą mieli gdzie poszaleć – śmieje się 18-letni nasz rozmówca.

Nie wszyscy są jednak takiego zdania jak on – i to również w jego grupie wiekowej. – Wystarczy tego podglądania. Jak będzie oświetlone i będzie czasami jeździć policja, to wystarczy – uważa o rok starszy kolega.

Skwer przy ul. Dworcowej w Łowiczu
Skwer przy ul. Dworcowej w Łowiczu

Jaka jest opinia naszych czytelników? Zachęcamy do wyrażenia jej w sondzie oraz w komentarzach. Obszernie na ten temat w najnowszym Nowym Łowiczaninie.

Czy uważasz, że monitoring wizyjny na dużym, nowym parkingu przy dworcu oraz w okolicach dworca PKP Łowicz Główny jest potrzebny?

Loading ... Loading ...

1 komentarz

  1. czytelnik

    Monitoring można by zrealizować drogą radiową, z przekaźnikiem na słupie kamery na 3 Maja. Zwracam uwagę też na stojaki na rowery pod wiatami. Odchodzi się generalnie od mocowania roweru za przednie koło. Obecnie na kolei montuje się stojaki do mocowania rowerów za ramę co jest bezpieczniejsze. Obawiam się, że niejeden podróżny po powrocie zastanie zamiast roweru przednie koło przypięte do stojaka…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.