Gmina Kiernozia zaprasza w czwartek, 13 lipca po południu do zespołu parkowo-pałacowego Łączyńskich na Dzień Kiernozkiego Dzika. Impreza, ciesząca się dużą popularnością, organizowana jest od 2005 roku. Nawiązuje do legendy o polowaniach na dziki, które na tych terenach organizowane były przed wiekami. Od dzika (kiernoza) wywodzi się nazwa miejscowości, a zwierzę to znajduje się w herbie gminy.

Na Dniu Kiernozkiego Dzika jedną z atrakcji jest degustacja pieczonych dzików, które fundują Koło Łowieckie “Orzeł” i gmina. Degustacja zaplanowana jest w godz. 19-19.30.

Impreza rozpocznie się oo godz. 17. W jej programie znalazły się konkursy inspirowane tematyką łowiecką: bieg z dzikiem (uczestnicy biegną z kłodami drewna w obu dłoniach), rzut dzidą do dzika (faktycznie rzuca się do tarczy) i przeciąganie liny; rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Kiernozia w obiektywie” oraz koncerty.

Dzielenie pieczonego dzika. Fot. Archiwum NŁ
Dzielenie pieczonego dzika. Fot. Archiwum NŁ

Na scenie w parku wystąpią zespoły Maraquja, Dejw oraz Jorrgus. Maraquja przyjedzie z Katowic. Jest to zespół wokalno-taneczny, jego podstawowy skład jest 4-osobowy (tworzą go same panie). Występuj one w tanecznych aranżacjach i barwnych strojach, wykonując znane przeboje, takie jak np. „Poker Face” Lady Gagi, „Samba de Janeiro” Bellini czy „Daddy Cool” Boney M.

Dejw to młody (powstał w 2015 roku) zespół disco polo z Wyszkowa, który tworzy 3 muzyków, zaś gwiazda wieczoru – Jorrgus – to formacja z Białegostoku, istniejąca od 2008 roku, wykonująca muzykę disco polo i dance. Jej nazwa to jednocześnie pseudonim lidera i założyciela, którym jest Jerzy Szuj.

Imprezę zakończy zabawa taneczna do której grać będzie zespół Fantom. Będzie ona trwać w godz. 22-1.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.