Około 100 osób bawi się dzisiaj, 10 marca w Domu Kultury Chąśnie Drugim na imprezie z okazji Dnia Kobiet zorganizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną oraz miejscowe struktury Kół Gospodyń Wiejskich i PSL. 

Większość uczestników spotkania to miejscowe działaczki KGW, ale są też zaproszeni goście – gospodynie z zaprzyjaźnionych kół z innych gmin, poseł Paweł Bejda, działaczki Rejonowej Rady Kobiet Maria Pietrzak i Jolanta Perzyna, panie wójt – Agnieszka Wojda z gminy Kocierzew Płd. i Beata Miazek z Kiernozi, Edward Gnat ze Związku Kółek i Organizacji Rolniczych, Andrzej Górczyński – przedstawiciel KRUS ale też Izby Rolniczej Województwa Łódzkiego, Zbigniew Bończak z LGD Ziemia Łowicka. Obecny jest też wójt gminy Chąśno Dariusz Reczulski i radni z tej gminy. 

Wszystkich przybyłych pod nieobecność Moniki Mańkowskiej – przewodniczącej Gminnej Rady Kobiet w Chąśnie powitała jej zastępczyni Irena Kolos,oddając potem głos kolejnym zaproszonym gościom, którzy skandali życzenia i wręczali paniom kwiaty oraz upominki.

Po tej części oficjalnej wystąpiły młodsze i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Błędowie, które tańczyły, odegrały scenkę na temat podziału ról między mężczyznami a kobietami, zaprosiły gości do tańcz oraz quizu na temat kobiet – nie był on łatwy, ale panowie nieźle sobie z nimi poradzili. 

Potem było “Sto lat!” zaśpiewane przez panów, upominki od pań dla panów z okazji Dnia Mężczyzny i występ kabaretu z Rudy Śląskiej. Na zakończenie będzie biesiada i czas na rozmowy.  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.