Tylko 10 osób zgłosiło się do powiatowych eliminacji 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, które w piątek, 7 kwietnia, przeprowadziła Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łowiczu.

Konkurs recytatorski w PBP w Łowiczu
Konkurs recytatorski w PBP w Łowiczu

Każdy z uczniów przygotował recytację jednego wiersza oraz fragmentu prozy. Łączny czas wykonania nie mógł przekroczyć 10 minut. Można więc było usłyszeć m.in. interpretacje wierszy Adama Mickiewicza, Czesława Miłosza, ks. Jana Twardowskiego oraz prozę m.in. Witolda Gombrowicza, Sławomira Mrożka czy Vaclava Havla.

W tym roku nie było chętnych do zaprezentowania swoich umiejętności w turnieju poezji śpiewanej, teatru jednego aktora czy turnieju „wywiedzione ze słowa”.

Uczestnicy turnieju recytatorskiego to uczniowie szkół ponadgimnazjalnych: I LO w Łowiczu (4 osoby), II LO w Łowiczu (1 osoba), ZS CKU w Zduńskiej Dąbrowie (1 osoba) oraz ZSP Nr 4 w Łowiczu (4 osoby).

Eliminacje wojewódzkie odbędą się 21 kwietnia w Skierniewicach.

[AKTUALIZACJA]
Trzy równorzędne pierwsze nagrody otrzymali: Elżbieta Podwójci z II LO, Weronika Łąpieś z ZSP nr 4 oraz Krzysztof Burzyński z ZSP nr 4.

Ponadto jury postanowiło wyróżnić:
Szymona Szaleńca z I LO, Kamilę Charążkę z I LO, Natalię Wiśniewską z I LO oraz Natalię Kucińską z ZSP nr 4. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.