Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Łowickiej Łowickie.pl zaprasza dzisiaj, tj. 26 października na godz. 18 na promocję monografii Regionalnego Zespołu Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie. Promocja, połączona z występem zespołu, odbędzie się w sali konferencyjnej Hotelu Eco przy ul. Podrzecznej 22.

Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Boczki Chełmońskie. fot. Kamil Kobyłecki

Dla osób, które skorzystają z zaproszenia, organizatorzy przygotowali książki z płytami z muzyką w wykonaniu Boczek Chełmońskich.
Przypomnijmy, że monografia powstała w ramach projektu „Podtrzymanie świadomości kulturowej mieszkańców poprzez przybliżenie sylwetki zespołu oraz twórców ludowych kultywujących folklor łowicki” realizowanego ze w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego.

Pomysłodawcą projektu był Paweł Pięta – wiceprezes Stowarzyszenie Łowickie.pl, związany z zespołem. Autorką opracowania jest dr Katarzyna Skierska-Pięta.
Jak podkreślają pomysłodawcy publikacji, wydanie jej nie byłoby możliwe bez zaangażowania wielu osób, które na przestrzeni ponad 40 lat tworzyły zespół. Na szczególne wyróżnienie w tym środowisku zasługują: Stanisław Madanowski, założyciel i pierwszy kierownik zespołu oraz Stanisław Wróbel – który jest jego kierownikiem od wielu lat.

Swój wkład w powstanie monografii mieli też: Jerzy Kosiorek – pierwszy choreograf zespołu, Halina Dutkiewicz – niegdyś członkini zespołu oraz pracownik Gminnego Ośrodka Kultury w Boczkach, Jan Dutkiewicz – były członek kapeli i jej kierownik muzyczny oraz były pracownik, a następnie dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Boczkach, Danuta Dzik – członek zespołu i prezes Regionalnego Stowarzyszenia „Boczki Chełmońskie” oraz Rafał Wróbel – członek zespołu.

fot. Kamil Kobyłecki
fot. Kamil Kobyłecki

 

3 komentarze

  1. Piszesz tak bo zazdroscisz im włożonej pracy w to dzieło czy po prostu dałeś upust swojej nienawiści do ww. Osób? A poza tym przed monitorem to każdy mądry ale wziąć się do roboty to już nie każdy potrafi!

  2. Piety! kolejni po Wolskim ludzie którzy tylko by się tylko lansowali !

    • Niestety ale ciężka i szczera praca zbiera wspaniałe zbiory. Osoby które piszą takie bzdury powinny wykazać się czymś większym aby mogły zmierzyć się z wysiłkiem rodziny Pawła i Katarzyny.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.