Dziś, 20 marca, w Dmosinie przeprowadzono rundę gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej “Młodzież zapobiega pożarom”. W sali konferencyjnej Urzędu Gminy pojawili się wytypowani wcześniej przez szkoły uczniowie z Kołacina i Dmosina. Poziom wyników testu, jaki rozwiązali był tak wyrównany, że w młodszej grupie wiekowej trzeba było zarządzić dogrywkę.

Malwina Kłosińska z kl. V SP Kołacin odbiera dyplom i nagrodę za I miejsce z rąk wicewójta gminy Dmosin Arkadiusza Garnysa. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Uczestnicy konkursu musieli min: wiedzieć, co może robić osoba kierująca działaniem ratowniczym, jaką dystynkcję nosi brygadier, wskazać poprawny podział pożarów w zależności od rodzaju palącego się materiału, znać imię i nazwisko osoby aktualnie pełniącej obowiązki komendanta powiatowego PSP w Brzezinach, wiedzieć co oznacza symbol DN 2,7, jak również  – co jest dominującym mechanizmem gaśniczym wody.

Wśród gimnazjalistów na trzy pierwsze miejsca zasłużyli kolejno: Szymon Snopek z kl. II, Patryk Tomczyński z kl. III oraz Dawid Skoneczny z kl. I – wszyscy z ZSS Dmosin. fot. Lilianna Jóźwiak-Staszewska

Wśród uczniów szkół podstawowych najlepsi okazali się: Malwina Kłosińska z kl. V SP Kołacin – I miejsce, Magdalena Prusinowska z kl. V SP Kołacin – II miejsce oraz Damian Banaś z kl. V SP Dmosin – III miejsce. Z kolei wśród gimnazjalistów na trzy pierwsze miejsca zasłużyli kolejno: Szymon Snopek z kl. II, Patryk Tomczyński z kl. III oraz Dawid Skoneczny z kl. I – wszyscy z ZSS Dmosin. Najlepsi otrzymali dyplomy i nagrody w postaci drobnego sprzętu elektronicznego. Zdobywcy pierwszych miejsc, czyli Malwina Kłosińska i Szymon Snopek, 24 marca, reprezentować będą gminę Dmosin na powiatowych eliminacjach turnieju, które odbędą się w Brzezinach.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.