Tradycyjnie w okolicy Dnia Edukacji Narodowej Oddziałowa Sekcja Emerytów i Rencistów ZNP w Głownie organizuje dla swoich członków uroczyste spotkanie. W tym roku odbyło się ono we wtorek, 24 października, w gościnnych murach Szkoły Podstawowej Nr 2.

Najpierw dla zebranych wystąpił chór z “Dwójki”, działający pod kierunkiem Ewy Kowalskiej. Następnie strony zaproszonych gości pod adresem emerytowanych pracowników oświaty popłynęły życzenia i serdeczności, na ręce przewodniczącej Zofii Ogórek wręczano kwiaty, jako wyraz uznania dla wszystkich członków sekcji za lata ich zawodowej aktywności i trud edukowania młodych pokoleń.

Szczególnie uroczystym momentem było wręczenie zasłużonym oświatowcom Odznaczeń za 50-letnią przynależność do Związku Nauczycielstwa Polskiego. Spośród sześciu wyróżnionych w tym roku osób, które mogą poszczycić się związkową aktywnością już od półwiecza, na spotkaniu 24 października obecne były dwie: Jadwiga Brzozowska i Czesława Wszędybył.

Związkową tradycją jest zapraszanie na sekcyjną uroczystość z okazji Dnia Nauczyciela tych pracowników oświaty, którzy podjęli decyzję o zakończeniu pracy zawodowej, a także wręczenie dyplomów tym z grona seniorów oświaty, którzy w bieżącym roku świętują okrągłą rocznicę urodzin.

Na uroczystości nie mogło oczywiście zabraknąć występu chóru seniora Słoneczny Krąg.

1 komentarz

  1. Połowa nie powinna nigdy zostać nauczycielami, nie potrafili wytłumaczyć ani nauczyć, nie mieli ani serca ani rozumu do dzieci…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *