Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Otwarcie wystawy Jan Dziędziora. Postać milcząca – Galeria Browarna w Łowiczu

27 kwietnia 2018 o 17:00 - 18:30

Jan Dziędziora. Postać milcząca.

W piątek, 27 kwietnia o godz. 17.00, otwarcie wystawy Jan Dziędziora. Postać milcząca.

Galeria Browarna w Łowiczu, ul. Podrzeczna 17

Andrzej Biernacki, właściciel Galerii Browarna w Łowiczu zaprasza wszystkich do udziału w wernisażu malarstwa i rysunku artysty Jana Dziędziory (1926-1987). Prezentacja prac w Łowiczu, będzie drugą odsłoną kameralnego pokazu dzieł malarza. Pierwsza miała miejsce w Domu Artysty Plastyka w Warszawie, w grudniu ub. r. Wystawa w Łowiczu uzupełniona została dodatkowym zestawem kilkudziesięciu prac pochodzących ze zbiorów rodziny artysty.

– Obie wystawy powstały w ścisłej współpracy z żoną Jana Dziędziory – Maryną Tyszkiewicz oraz z Jackiem Gładykowskim oraz Filipem Gładykowskim, którym bardzo dziękuję. Szczególne podziękowania należą się także Katarzynie Kasprzak Stamm i Joannie Stasiak za wiele lat pracy i pamięci o artyście, Jackowi Antoniemu Zielińskiemu – biografowi Arsenału za całokształt starań o nalezyte miejsce formacji w historii sztuki polskiej, Wiesławowi Kędzierskiemu za refleks i przyjaźń oraz Darkowi Bartoszewskiemu za przywiązanie do mistrza – pisze w komentarzu do wystawy Andrzej Biernacki.

Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 27 kwietnia 2018 r. o godzinie 17.00 w Galerii Browarna w Łowiczu, mieszczącej się w zabytkowym budynku kościoła ewangelicko-augsburskiego przy ul. Podrzecznej 17.

Zapraszamy do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2018
Czas:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
,

Miejsce

Galeria Browarna
ul. Browarna
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map