Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Repertuar kina Fenix w Łowiczu

8 grudnia 2017 - 14 grudnia 2017

Kino Fenix w Łowiczu

8 grudnia (pt.)
Mikołaj i spółka /PREMIERA/ godz. 16.15
Dyskusyjny Klub Filmowy Bez Nazwy
Twój Vincent godz. 18.00
Cicha Noc godz. 20.00

9 grudnia (so.)
Mikołaj i spółka godz. 16.15
Dyskusyjny Klub Filmowy Bez Nazwy
Patti Cakes godz. 18.00
Cicha Noc godz. 20.00

10 grudnia (ndz.)
kino nieczynne

11 – 14 grudnia (pn. – czw.)
Mikołaj i spółka godz. 16.15
Twój Vincent godz. 18.00
Cicha Noc godz. 20.00

Opis filmów:

Mikołaj i spółka /PREMIERA/
Familijny, komedia, prod. Francja
Reżyseria: Familijny/Komedia
Czas: 1 godz. 35 min.
Te święta miały być jak każde inne – wesołe, ciepłe i oczywiście pełne prezentów wysypujących się spod choinki. Nagle jednak okazało się, że może nie być ich wcale! Nikt nie chciałby znaleźć się w stroju Świętego Mikołaja, który tuż przed Wigilią dowiaduje się, że wszystkie jego elfy zachorowały i nie pomogą mu zapakować nawet połówki najmniejszego z prezentów. Najsłynniejszy brodacz świata musi czym prędzej wezwać zaprzęg najdzielniejszych reniferów, chwycić lejce i pomknąć magicznymi saniami na poszukiwanie lekarstwa, które uzdrowi jego pomocników… i uratuje tegoroczne Święta. Na swojej drodze spotyka zakręconą rodzinę, która pomoże Mikołajowi w jego szalonej misji. Gwiazdka tuż tuż – liczy się każda sekunda!
Obsada:
Alain Chabat – Święty Mikołaj
Audrey Tautou – Śnieżynka
Golshifteh Farahani – Amélie
Wojciech Malajkat – Święty Mikołaj (polski dubbing)
Sarsa – Śnieżynka (polski dubbing)

Twój Vincent
Animacja/Dramat/Kryminał, prod. Polska/Wielka Brytania
Reżyseria: Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Czas: 1 godz. 35 min.

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh – wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. „Twój Vincent” opowiada właśnie tę historię, odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny? „Twój Vincent” to pierwsza pełnometrażowa animacja malarska, która zachwyca widzów na całym świecie. Każda z 65 000 klatek filmu została ręcznie namalowana, w projekcie wzięło udział 125 zawodowych malarzy z całego świata, którzy świat znany z obrazów van Gogha ożywili na ekranie.

Obsada:
Józef Pawłowski – Armand Roulin (polski dubbing)
Jerzy Stuhr – Listonosz Joseph Roulin (polski dubbing)
Danuta Stenka – Louise Chevalier (polski dubbing)
Olga Frycz – Adeline Ravoux (polski dubbing)
Zofia Wichłacz – Marguerite Gachet (polski dubbing)
Robert Więckiewicz – Doktor Paul Gachet (polski dubbing)
Maciej Stuhr – Wioślarz (polski dubbing)

Cicha Noc
Dramat/Komedia, prod. Polska
Reżyseria: Piotr Domalewski
Czas: 1 godz. 37 min.
Adam (Dawid Ogrodnik), na co dzień pracujący za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia odwiedza swój rodzinny dom na polskiej prowincji. Z początku ukrywa prawdziwy powód tej nieoczekiwanej wizyty, ale wkrótce zaczyna wprowadzać kolejnych krewnych w swoje plany. Szczególną rolę do odegrania w intrydze ma jego ojciec (Arkadiusz Jakubik), brat (Tomasz Ziętek), z którym Adam jest w konflikcie oraz siostra (Maria Dębska) z mężem (Tomasz Schuchardt). Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy świąteczny gość oznajmia, że zostanie ojcem. Wtedy, zgodnie z polską tradycją, na stole pojawia się alkohol. Nikt z rodziny nie spodziewa się, jak wielki wpływ na życie ich wszystkich będą miały dalsze wydarzenia tej wigilijnej nocy.
Obsada:
Dawid Ogrodnik – Adam
Tomasz Ziętek – Paweł
Agnieszka Suchora – Matka Adama
Arkadiusz Jakubik – Ojciec Adama
Maria Dębska – Jolka
Tomasz Schuchardt – Marcin

Patti Cake$
Dramat, prod. USA
Reżyseria: Geremy Jasper
Czas: 1 godz. 48 min
Patricia Dombrowski, a.k.a. Patti Cake$, a.k.a. Killa P., siłuje się z życiem w pozbawionym perspektyw New Jersey. W wieku 23 lat jest wreszcie gotowa wyjść na scenę i zawalczyć o ten sam rodzaj muzycznej nieśmiertelności, jaki stał się udziałem jej idola, rapera O-Z. Prostolinijna i korpulentna Patti posiada ewidentny talent do składania rymów, ale nie jest jej łatwo wyrwać się z domu, który dzieli z babcią na wózku inwalidzkim oraz zgorzkniałą, wiecznie podpitą matką.Wszystko się zmienia, kiedy w bitwie freestylowej na parkingu dziewczyna bez większego trudu demoluje konkurencję. Dreszczyk zwycięstwa sprawia, że Patti decyduje się porzucić dotychczasowe życie i ruszyć w pogoń za marzeniami. Tworzy zespół składający się ze starych i nowych przyjaciół (oraz z babci posiadającej bardzo oryginalny głos).
Obsada:
Danielle Macdonald – Patti
Bridget Everett – Barb
Siddharth Dhananjay – Jheri
Mamoudou Athie – Basterd
Wass Stevens – Nickel
Cathy Moriarty – Nana
McCaul Lombardi – Danny

Szczegóły

Start:
8 grudnia 2017
Koniec:
14 grudnia 2017
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01