Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Repertuar kina Fenix w Łowiczu

26 stycznia 2018 - 1 lutego 2018

Kino Fenix w Łowiczu, fot. ŁOK

26 stycznia /piątek/
KINO NIECZYNNE

27 stycznia /sobota/
Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA GŁÓWNA – THE FLORIDA PROJECT – film otwarcia godz. 19.00
USA / reż. Sean Baker
Opis: Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza Magic Castle, wściekle liliowy budynek z zewnątrz przypominający pałac z bajki. Ale w pokojach, które można wynająć na godziny, raczej nie spotka się księżniczki. Mieszkają tu za to rozmaici dziwacy, życiowi przegrani i ledwo zarabiające najniższą krajową sprzątaczki. Nie zważając na wszystko inne, Moonee, niczym odkrywca z przygodowej powieści, każdego dnia przemierza okolice i razem z kolegami odkrywa tajemnice niezwykłego miejsca, w których przyszło im żyć. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie musi podejmować jej mama, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.

28 stycznia /niedziela/ – KINO NIECZYNNE

29 stycznia /poniedziałek/
Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA GŁÓWNA – THE FLORIDA PROJECT godz. 19.00

30 stycznia /wtorek/
Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA DOKUMENT – BRACIA LUMIÈRE godz. 17.00

Francja / reż. Thierry Frémaux
Porywająca historia narodzin kina, z pasją i humorem opowiedziana przez Thierry’ego Fremaux – dyrektora Festiwalu Filmowego w Cannes i Instytutu Lumière w Lyonie. Dokument „Bracia Lumière” to unikalne spojrzenie na Francję i świat z początków współczesnej ery. A przede wszystkim pasjonująca opowieść o pierwszych filmach, które wyznaczyły drogę i świetlaną przyszłość dla dzisiejszego kina. W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Fremaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA GŁÓWNA – JESZCZE NIE KONIEC godz. 19.00

Francja / reż. Xavier Legrand
Małżeństwo, Myriam i Antoine, po rozwodzie toczy spór o opiekę nad dzieckiem. Matka próbuje chronić syna przed brutalnym ojcem, oskarżając go o znęcanie się nad rodziną. Mężczyzna przedstawia jednak zaświadczenia współpracowników i znajomych potwierdzające, że jest dobrym kolegą i opanowanym, bezkonfliktowym człowiekiem. Jak w tej sytuacji odnajdzie się ich syn, Julien?

31 stycznia /środa/
Och! Film Festiwal edycja 19
SPOTKANIE – HISTORIA, KTÓRĄ ZABIŁA LUDZKA NIEPAMIĘĆ – Spotkanie i konferencja prasowa z twórcami filmu „Obłoki Śmierci. Bolimów 1915” w reżyserii Ireneusza Skruczaja godz. 17.30

OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 to fabularyzowany film dokumentalny ukazujący historię niemieckich ataków gazowych nad Rawką i Bzurą, w drugim roku I Wojny Światowej. Film podsumowuje dorobek historyków, archeologów i poety, którzy poświęcili lata pracy przywracaniu pamięci o tej wypieranej ze zbiorowej świadomości zbrodni wojennej i jej ofiarach. Szacuje się, że we wschodnim teatrze działań Wielkiej Wojny walczyło około 3 milionów Polaków. Upamiętniamy dramat polskich żołnierzy, wcielanych niejednokrotnie siłą w szeregi trzech zaborczych armii. 500 000 z nich poległo w bratobójczym boju, na własnej ziemi. Premiera filmu zaplanowana jest na rok 1918.

Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA GŁÓWNA – JESZCZE NIE KONIEC godz. 19.00

1 lutego /czwartek/
Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA SIEDEMNASTA – MAUDIE godz. 17.00

Irlandia / reż. Aisling Walsh
Maudie” to wzruszająca opowieść oparta na życiu malarki Maud Lewis, dziś uważanej za jedną z najważniejszych kanadyjskich artystek. Niesamowita historia o romansie pomiędzy samotnikiem (Ethan Hawke), a kruchą, ale pełną energii kobietą (Sally Hawkins), która pragnie niezależności, by móc z wielką pasją malować swoje wyjątkowe obrazy.

Och! Film Festiwal edycja 19
SEKCJA GŁÓWNA – POWRÓT DO MONTAUK godz. 19.00

Niemcy / reż. Volker Schlöndorff
„Powrót do Montauk” z co najmniej dwóch powodów powinien zainteresować miłośników literatury. Po pierwsze, film jest luźno oparty na motywach powieści „Montauk” szwajcarskiego pisarza i dramaturga Maxa Frischa. Po drugie, współscenarzystą obrazu jest irlandzki pisarz Colm Tóibín.
Jeden mężczyzna i dwie kobiety. Co ich łączy? Banalny trójkąt miłosny i krótkotrwałe pożądanie? A może skomplikowana relacja, która nie może mieć szczęśliwego zakończenia? Cała trójka pragnie jednego – prawdziwego i czystego uczucia, jednak błędy z przeszłości i skrywane tajemnice nie pozwalają im na zbliżenie się do tego ideału. Czy ich los się odmieni? Czy wybory, których dokonają, dadzą im szczęście?

Szczegóły

Start:
26 stycznia 2018
Koniec:
1 lutego 2018
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01