Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Repertuar kina Fenix w Łowiczu

7 kwietnia 2017 - 13 kwietnia 2017

Kino Fenix w Łowiczu

Repertuar kina Fenix w Łowiczu

7 kwietnia /piątek/
Zając Max ratuje Wielkanoc godz. 16.30
Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy”
Dalida. Skazana na miłość godz. 18.00
To tylko koniec świata godz. 20.15

8 kwietnia /sobota/
Zając Max ratuje Wielkanoc godz. 16.30
Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy”
Zwariować ze szczęścia godz. 18.00
Dalida. Skazana na miłość godz. 20.15

9 kwietnia /niedziela/
Zając Max ratuje Wielkanoc godz. 16.30
Dyskusyjny Klub Filmowy „Bez Nazwy”
Elle godz. 18.00
Dalida. Skazana na miłość godz. 20.15

10 kwietnia /poniedziałek/
Zając Max ratuje Wielkanoc godz. 16.30
Dalida. Skazana na miłość godz. 18.00
Elle godz. 20.15

11 kwietnia /wtorek/
Dalida. Skazana na miłość godz. 19.00

12 – 13 kwietnia /środa – czwartek/
Zając Max ratuje Wielkanoc godz. 16.30
Dalida. Skazana na miłość godz. 18.00
Elle godz. 20.15

Opis filmów:

Zając Max ratuje Wielkanoc
Film animowany prod. Niemcy
reżyseria: Ute von Münchow-Pohl
czas: 1 godz. 19 min.
Max – mały zając z wielkiego miasta – marzy o tym, by zdobyć sławę i dołączyć do lokalnego gangu. Chcąc zaimponować kolegom, postanawia wykonać trudną kaskaderską sztuczkę. Niestety podczas podniebnych ewolucji samolotem coś idzie nie tak i pojazd Maxa rozbija się w Wielkanocnej Krainie – niezwykłym miejscu, w którym zatrzymał się czas. W jego centrum znajduje się Zajęcza Szkoła – starodawny gmach, zarządzany przez tajemniczą Madam Hermionę. To właśnie tu ukryto Złotą Pisankę – przedmiot dający zajączkom magiczną moc. Wspierany przez grupę nowych przyjaciół, Max postanawia znaleźć sposób na powrót do domu. Zanim to nastąpi, będzie musiał stawić czoła klanowi podstępnych lisów-złodziei. A w trakcie zdumiewających przygód odkryje wielką tajemnicę Zająca Wielkanocnego.

To tylko koniec świata
Dramat prod. Francja/Kanada
reżyseria: Xavier Dolan
czas: 1 godz. 37 min.
Po 12 latach nieobecności uznany pisarz Louis wraca do domu. Ma zamiar powiadomić rodzinę, że umiera. Powitanie odbiega jednak od jego wyobrażenia. Jego matka, młodsza siostra i szczególnie starszy brat są zbyt zajęci sobą i swoimi sprawami, by przejąć się Louisem. Wygląda na to, że odbierają powrót syna marnotrawnego jako jego sposób na pochwalenie się sukcesami. Każdy znajduje powód, by go oskarżyć o coś, co zrobił kiedyś. Mimo prób Louisa do pojednania, czas mija na kolejnych falach sporów i oskarżeń.

Dalida. Skazana na miłość
Film biograficzny/dramat/muzyczny prod. Francja
reżyseria: Lisa Azuelos
czas: 2 godz. 4 min.
Artystka wszechstronna, Miss Egiptu, zdobywczyni 70 złotych płyt. Urodą porównywana do Kleopatry, była uwielbiana przez publiczność na całym świecie. Wszystko, czego dotknęła na scenie, stawało się złotem, przeciwnie w życiu osobistym. Szaleńczo poszukiwała miłości – zakochanych adoratorów doprowadzała do obłędu, a nawet śmierci. Dla jednych dumna i zimna femme fatale, dla innych zagubiona piękność, która przyciągała niewłaściwych mężczyzn. Porywający portret niezwykłej kobiety, uwielbianej przez miliony, lecz niezrozumianej przez nikogo.

Zwariować ze szczęścia
Dramat/komedia prod., Włochy
reżyseria: Paolo Virzì
czas: 1 godz. 58 min.
Beatrice (Valeria Bruni Tedeschi) jest gadatliwą mitomanką o ekscesywnej osobowości. Donatella zaś (Micaela Ramazzotti) jest wrażliwą introwertyczką o wytatuowanym i wychudzonym ciele. Te dwie pacjentki „ośrodka terapeutycznego dla kobiet z problemami psychicznymi” – Villi Biondi – połączy przyjaźń. Pewnego popołudnia, postanawiają uciec i szukać szczęścia w wolnym świecie „zdrowych” ludzi.

Elle
Michèle wydaje się niezniszczalna. Jest twardą szefową znakomicie prosperującej firmy zajmującej się grami video. Z podobną bezwzględnością podchodzi do życia prywatnego i uczuciowego. Brutalny atak, którego we własnym domu staje się ofiarą, zmienia jej życie na zawsze. Kiedy w końcu odkrywa, kto jest sprawcą, oboje poddają się swoistej grze – perwersyjnej i przerażającej. A gra ta w każdej chwili może wymknąć się spod kontroli.
Thriller prod. Francja/Niemcy
reżyseria: Paul Verhoeven
czas: 2 godz. 10 min.

Szczegóły

Start:
7 kwietnia 2017
Koniec:
13 kwietnia 2017
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie
, , ,

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01