Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar – spotkanie w Łowiczu

8 czerwca 2017 o 15:00 - 17:00

fot. Kluczek

Informacja Agnieszki Jędrzejczyk zastępczyni dyrektora Zespołu Kontaktów z Mediami i Komunikacji Społecznej:

8 czerwca o godz. 15 rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar spotyka się w Łowiczu z przedstawicielami organizacji pozarządowych i obywatelami zainteresowanymi sprawami lokalnej społeczności.

To kolejne z cyklu spotkań regionalnych: od listopada 2015 r. Adam Bodnar (pełniący funkcję RPO od 6 września 2015) jeździ po kraju i słucha ludzi. uważa bowiem, że o stanie praw człowieka nie można się dowiadywać tylko z pism wpływających do Biura RPO. Trzeba słuchać i rozmawiać. Dlatego RPO był już w ponad 80 miejscowościach. Nie był jednak jeszcze w Łowiczu.

Jak wygląda takie spotkanie? Siadamy w kręgu i każdy może zabrać głos. Współpracownicy RPO wszystko notują i już w drodze powrotnej do Warszawy sprawy wynikłe ze spotkania są przekazywane specjalistom Biura do realizacji. Jakie to sprawy? Różne. Czasem trzeba sprawdzić przepisy i zwrócić się do właściwego ministra o ich zmianę, czasem trzeba zająć się sprawą uciążliwej inwestycji (linii energetycznej, chlewni), czasem zająć konkretną sprawą osoby z niepełnosprawnością (tu jest lista przykładów, co się udało załatwić).

Prawda jest też taka, że w każdym regionie Polski problemy są inne.

Przy okazji wizyty w Łowiczu rzecznik odwiedzi też Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Edukacyjne “Karino” w Otolicach. W czasie spotkań regionalnych RPO stara się odwiedzać miejsca ważne dla praw człowieka – te organizacje społeczne, których doświadczenie w pracy na rzecz lokalnej społeczności można traktować jako wzór dla innych. Budujemy w ten sposób wiedzę o Wielkodusznej Polsce i staramy się przekazywać wiedzę o dobrych pomysłach tam, gdzie ludzie borykają się z podobnymi problemami.

W razie potrzeby służę dodatkowymi informacjami – będę też na miejscu, w czasie spotkania w Łowiczu

Spotkanie w sali Centrum Kultury, Turystyki i Promocji Ziemi Łowickiej, Stary Rynek w Łowiczu.

Szczegóły

Data:
8 czerwca 2017
Czas:
15:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Centrum Kultury, Turystyki i Promocji
Stary Rynek
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map