Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Spotkanie z byłym dowódcą JW GROM

27 kwietnia 2018 o 16:00 - 18:00

Informacje organizatorów:

Przy wsparciu Łowickiego Ośrodka Kultury mamy zaszczyt zaprosić Państwa na spotkanie z wyjątkową osobą. Pułkownikiem Piotrem Gąstałem b. dowódcą Jednostki Wojskowej GROM.

Spotkanie odbędzie się w formie wykładu na którym poruszone zostaną kwestie ——OSOBY NIE POSIADAJĄCE POŚWIADCZENIA BEZPIECZEŃSTWA NIE WIDZĄ ZAWARTOŚCI TEGO TEKSTU—– wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się ciekawych informacji na ten temat serdecznie zapraszamy.

Spotkanie odbędzie się w Piątek 27.04.2018 o godzinie 16 w sali Łowickiego Kina Fenix.

Łowicz jeszcze nigdy nie widział człowieka, który zobaczył tak dużo.
=======================================================
,,Obywatel Polski powinien mieć świadomość tego, że gdy znajdzie się w przypadku zagrożenia swojego życia, jest w Polsce siła, która się o niego upomni.” Płk P.G.
=======================================================

OTWARTE niebiletowane spotkanie z byłym dowódcą Jednostki Wojskowej GROM, Pułkownikiem Piotrem Gąstałem, wieloletnim żołnierzem rozpoznania, pionu operacyjnego i zespołów bojowych Jednostki GROM, uczestnikiem wielu misji zagranicznych.

Jeśli hasło ,,Tobie Ojczyzno!” jest dla Ciebie aktualne.

Jeśli interesuje Cię tematyka wojskowa, wojsk specjalnych a w szczególności JW GROM.

Jeśli w głębi duszy gra Ci seria z karabinka HK416 a twoje drugie imię to ,,Tajny”.

Jeśli historia Cichociemnych przyprawia Cię o ciarki na plecach.

Jeśli HALO dla Ciebie to nie tylko przywitanie przez telefon.

Jeśli chciałbyś/chciałabyś dowiedzieć się jak zachować się kiedy komandosi będą odbijali Twoją; szkołę, zakład pracy, autobus, metro.

Jeśli kiedykolwiek marzyłeś/łaś o wstąpieniu w szeregi GROM-u, bądź chociaż o dowiedzeniu się ,,jak tam jest”.

Jeśli zbyt dużo czasu spędzasz przy CS, CoD, MoH.

Jeśli chciał(A)byś posłuchać jak bawią się prawdziwi faceci.

To spotkanie jest dla Ciebie!!!

SZCZEGÓLNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW KLAS MUNDUROWYCH POWIATU ŁOWICKIEGO

ZACHĘCAMY ABY W/W UCZNIOWIE PRZYSZLI W SZKOLNYCH MUNDURACH

Pamiętajcie: Mundur to HONOR I WYRÓŻNIENIE

====================================================

Płk Piotr GĄSTAŁ

BIOGRAM:

b. d-ca Jednostki Wojskowej GROM

✪ Płk Piotr Gąstał urodził się 20.02.1968r. w Tarczynie. Dorastał w Warszawie gdzie w 1988r. ukończył Technikum Elektroniczne. W styczniu 1989r. Piotr Gąstał został powołany do odbycia zasadniczej służby wojskowej w Wojskach Obrony Powietrznej Kraju. Jesienią 1991r. zgłosił sie do służby w Jednostce Wojskowej GROM. W Jednostce pełnił służbę na wielu stanowiskach w komórkach: rozpoznania, operacyjnej i w zespołach bojowych. W 1993r. został wyznaczony do zespołu mającego za zadanie stworzyć Grupę Łodzi Bojowych w GROM.

✪ W 1994r. płk Gąstał wziął udział w operacji “Przywrócić Demokrację” w Republice Haiti. Wykonywał tam zadania ochrony bezpośredniej dowodzącego operacją gen. Davida C. Meada.

✪ W 1996r. wraz z Grupą Specjalną z GROM został wysłany do pełnienia służby w misji Narodów Zjednoczonych we Wschodniej Slawonii (UNTAES) w b. Jugosławii. Czynnie uczestniczył w operacji pochwycenia pierwszego zbrodniarza wojennego na Bałkanach latem 1997r. Po powrocie do kraju ukończył studia magisterskie na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dyplomowe Studium Bezpieczeństwa Narodowego w Instytucie Stosunków Międzynarodowych UW.

✪ W 1999r. wziął udział w misji OBWE KVM w Kosowie, w trakcie której wykonywał zadania ochrony osobistej szefa Misji ambasadora W. Walkera. W 2000r. Piotr Gąstał ukończył kurs oficerski w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu i został promowany do stopnia podporucznika. W marcu 2003r. ukończył Kurs Oficerów Sił Specjalnych (SFOQC ) w JFK Special Warfare Center and School, Fort Bragg, NC. W 2003r. pułkownik Gąstał wziął udział w operacji “Iracka Wolność” w ramach której wykonywał zadania jako oficer operacyjny dla TF GROM w Combined Joint Special Operations Task Force – Arabian Peninsula. Wspólnie z amerykańskim siłami specjalnymi z Navy Seals i Army Special Forces wziął udział w wielu operacjach mających na celu rozpoznanie i likwidację zagrożeń dla sił koalicyjnych. Po powrocie do kraju w 2004r. został wyznaczony do stworzenia Grupy Naprowadzania Lotniczego Wsparcia Ogniowego (JTAC).

✪ W 2005r. ukończył kurs Wspólnych Połączonych Operacji Specjalnych (CJSOTF) w NATO School, Oberamergau, Niemcy oraz kurs Zarządzania Zasobami Obrony w Defence Resource Management Institute w Monterey, Ca. W marcu 2008r. płk Gąstał otrzymał stopień magistra Nauk Bezpieczeństwa Narodowego – Zwalczanie Terroryzmu Polityka i Strategia w Naval Postgraduate School Monterey, Ca. W 2010r. uczestniczył w Zaawansowanym Kursie Operacji Specjalnych w Zwalczaniu Terroryzmu w Joint Special Operations University, Tampa, Fl. W 2012r. ukończył kurs Wywiad w Zwalczaniu Terroryzmu w National Intelligence University, Washington, DC.

✪ W sierpniu 2011r. płk Gąstał został wyznaczony przez Ministra Obrony Narodowej na dowódcę Jednostki Wojskowej GROM, które to stanowisko piastował do września 2016r.

✪ W trakcie swojej służby Piotr Gąstał uczestniczył w wielu ćwiczeniach, treningach i warsztatach taktycznych z partnerami z sił specjalnych USA, Europy i Afryki. Wielokrotnie doradzał w sprawach bezpieczeństwa i terroryzmu Polskiemu Prezydentowi, Premierowi, Ministrom Obrony Narodowej, Spraw Wewnętrznych i Spraw Zagranicznych, Komendantowi Głównemu Policji. Wykładał gościnnie na wielu polskich uczelniach.

✪ Za swoje zaangażowanie w służbę, działalność społeczną i współpracę międzynarodową płk Gąstał został odznaczony wieloma medalami w tym: Krzyżem Zasługi za Dzielność, Gwiazdą Iraku, Medalem za Zasługi dla Policji, Medalem Pro Patria, Honorową Odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej oraz na wniosek Kongresu Stanów Zjednoczonych flagą USA.

✪ Płk Piotr Gąstał posiada stopień mistrzowski w Karate. Jest żonaty i ma dwóch synów.
(źródło; www .stratpoints.eu)

Szczegóły

Data:
27 kwietnia 2018
Czas:
16:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Tagi Wydarzenie

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01