Ładowanie wydarzenia

« All wydarzenia

  • Zakończone

Willy ŁOK & Companieros! Projekt upowszechniający kulturę filmową wśród najmłodszych

24 sierpnia 2017 o 10:00 - 12:00

Willy ŁOK & Companieros!

WILLY ŁOK & COMPANIEROS ! 6 lipca – 24 sierpnia

„Willy ŁOK & Companieros!” to kontynuacja projektu upowszechniającego kulturę filmową – skierowanego dla najmłodszych widzów z Łowicza i regionu, realizowany przez kino studyjne Fenix i DKF Bez Nazwy.

Przegląd filmów europejskich trwający w okresie wakacyjnym ( 6 lipca – 24 sierpnia 2017) to prezentacja wartościowych filmów dziecięcych spoza komercyjnej dystrybucji. Młodych widzów przed każdym seansem odwiedzi Willy ŁOK – podróżnik, który wprowadzi w tematykę spotkania filmowego, a prowadzeniem warsztatów zajmują jego współpracownicy Doktor McŁOKintocz, Janek MŁOKos i Jean Pierre ŁOKę. W trakcie poprowadzone zostaną też konkursy i quizy.

Projekt jest współfinansowany przez Filmotekę Narodową oraz Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych. Wstęp wolny.

PROGRAM:
◦6.07 (czwartek) godz.10:00 Pan Żaba (Holandia)
◦13.07 (czwartek) godz.10:00 Pim i Pom (Holandia)
◦20.07 (czwartek) godz.10:00 Misja: Sputnik (Niemcy, Belgia, Czechy)
◦27.07 (czwartek) godz.10:00 Kacper i Emma jadą w góry (Norwegia)
◦3.08 (czwartek) godz.10:00 Miś Bamse w Lesie Złodziei (Szwecja)
◦10.08 (czwartek) godz.10:00 Mecz życia (Norwegia)
◦17.08 (czwartek) godz.10:00 Niedoparki (Czechy, Słowacja, Chorwacja)
◦24.08 (czwartek) godz.10:00 O czym szumi las (Norwegia)

Pan Żaba reż. Anna van der Heide / Holandia 2016 / 90’
Sita przygotowała się bardzo starannie do swojej prezentacji o żabach, dlatego jest bardzo zdziwiona, gdy Pan Frans – jej sympatyczny nauczyciel – nie chce jej wysłuchać do końca. Podejrzliwa dziewczynka zaczyna go śledzić i wkrótce odkrywa, że czasami zamienia się on w żabę! Świat nie zawsze jest bezpieczny dla zwierząt, dlatego Sita i jej przyjaciele będą musieli chronić Pana Fransa.

Pim i Pom reż. Gioia Smid / Holandia 2014 / 70’
Przebojowy Pim i ostrożny Pom mieszkają ze swoją panią. Ich kocia przyjaźń zostaje wystawiona na próbę, gdy po pikniku w parku muszą odnaleźć drogę do domu.

Misja: Sputnik reż. Markus Dietrich, Pavel Strnad / Niemcy, Belgia, Czechy 2013 / 90’
Friederike, Fabian i Jonathan to trójka dziesięcioletnich przyjaciół z małej wioski we Wschodnich Niemczech. Jest jesień 1989 roku i nikt jeszcze nie podejrzewa, że nadchodzi prawdziwy historyczny przełom. Na pozór wszystko toczy się jeszcze swoim własnym, socjalistycznym rytmem. Rodzice Friederike prowadzą małą restaurację. Wujek dziewczynki, Mike, na co dzień zajmuje się podsycaniem w dzieciach fascynacji, jaką żywią one do sowieckiego bohatera – Juriego Gagarina. Wspólnie z Mikiem dzieci konstruują nawet satelitę domowej roboty! Podwieszają ją do balona napełnionego rozgrzanym powietrzem, wsadzają do środka Friederike i wysyłają ją na misję do nieba! Naturalnie, balon z dziewczynką spada na ziemię sprawniej, niż unosi się w powietrzu

Kacper i Emma jadą w góry reż. Arne Lindtner Næss / Norwegia 2017 / 83’
Po zakończonym roku szkolnym czas wybrać się na wakacje i zasłużony wypoczynek. Góry zdają się być do tego idealnym miejscem – to nie tylko świeże powietrze i cudowne widoki, ale również okazja na przeżycie rozlicznych przygód. Kacper i Emma to para dzieciaków, które najlepiej wiedzą jak sprawić sobie frajdę. Pakują swoje ulubione pluszaki i wyruszają przygodzie na spotkanie. Zdobywają górskie szczyty, biwakują, poznają dzikie zwierzęta, a to wszystko w atmosferze dobrej zabawy, harców i dużej dawki śmiechu.

Miś Bamse w Lesie Złodziei reż. Christian Ryltenius / Szwecja 2014 /65’
Bamse musi chronić swoją babcię przed złym lisem Reynardem. Niestety, ta zostaje porwana, co uniemożliwiło jej zrobienie miodu, który czyni Bamse najsilniejszym niedźwiedziem na świecie. Postanawia zatem wraz z przyjaciółmi – żółwiem i zajączkiem – wyruszyć w niebezpieczną podróż do Lasu Złodziei. Pełna przygód wyprawa pozwoli im przekonać się , jak wielka jest siła przyjaźni.

Mecz życia reż. Katarina Launing / Norwegia 2014 / 102’
Anja uwielbia piłkę nożną, chociaż jej kolega z klasy Jonas uważa, że ten sport nie jest dla dziewczyn. Anja z humorem reaguje na zaczepki Jonasa, nie wiedząc, że tak naprawdę chłopak jest w niej zakochany. Nagle na dziewczynę spada straszny cios – rozpoznano u niej białaczkę. Mimo to pozostaje pełna optymizmu i energii i chce zagrać w szkolnym turnieju piłki nożnej. Kiedy się okazuje, że choroba może uniemożliwić jej udział w meczu, Jonas układa wyjątkowy plan.
Ciepły film o radości życia i kiełkującej miłości…

Niedoparki reż. Galina Miklínová / Czechy, Słowacja, Chorwacja 2016 /
Niedoparki są niewielkimi stworzeniami zamieszkującymi wszystkie ludzkie mieszkania – również Twoje. Żywią się skarpetami, ale wybierają jedynie te z naturalnych włókien, a poza tym zabierają zawsze tylko jedną skarpetę z pary – taką mają zasadę. Ponadto, przytrafiają im się liczne perypetie, takie jak wojny skarpetkowych gangów czy okupy – w ich świecie z pewnością nie ma miejsca na nudę! Film jest adaptacją książek pary czeskich autorów Pavla Šruta i Galiny Miklínovej.

O czym szumi las reż. Rasmus A. Sivertsen / Norwegia 2016 /
Las Huckybucky to przyjemne miejsce do życia dla wszystkich zwierząt. Wśród nich jest całkiem spora grupa myszy, którym wtórują Mikołaj Myszowspinacz i Morten Myszodrewniak. W lesie obowiązuje jednak brutalne prawo natury i mniejsze zwierzęta muszą chronić się przed znacznie większymi drapieżnikami. Szczególnie niebezpieczny jest lis Marvin, który uwielbia polować na – zdawałoby się – bezbronne myszki. Kiedy lis próbuje zjeść babcię Mortena Myszodrewniaka, przyjaciele postanawiają działać. Chcą wprowadzić ustawę o życiu wszystkich zwierząt w zgodzie i zaprzestaniu zjadania się nawzajem. Podejmują się prawdziwego wyzwania przekonania wszystkich drapieżników do nowej idei.

Szczegóły

Data:
24 sierpnia 2017
Czas:
10:00 - 12:00
Kategorie Wydarzenie :
,
Tagi Wydarzenie
,

Miejsce

Kino Fenix w Łowiczu
ul. Podrzeczna 20
Łowicz, łódzkie 99-400 Polska
+ Google Map
Telefon:
46 837 40 01