W piątkowym spotkaniu 11. kolejki III ligi Pelikan Łowicz uległ Świtowi Nowy Dwór Mazowiecki 4:1 (2:0). Wynik spotkania nie nastraja pozytywnie, tym bardziej, że to już czwarta porażka biało-zielonych w meczu wyjazdowym.

Przeciwnicy bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, od początku stwarzając wiele groźnych sytuacji z kontrataku. Pierwsze dziesięć minut przebiegało pod dyktando nowodworskiego zespołu. Później do głosu doszedł Pelikan, jednak nie udało mu się wyprowadzić skutecznej akcji bramkowej. Za to rywale bezlitośnie wykorzystywali słabość łowickiej defensywy. W 18. minucie po długim zagraniu sprytnie ominęli golkipera biało-zielonych i delikatnym zagraniem posłali piłkę do bramki. Praktycznie identycznie wyglądała akcja na 2:0 w 38. minucie.

Druga połowa nie przyniosła odmiany w postawie podopiecznych trenera Marcina Płuski. Już cztery minuty po gwizdku wznawiającym grę łowiczanie stracili bramkę przez brak zdecydowania po stałym fragmencie gry. Wydawało się, że przy takim wyniku Pelikan nie będzie w stanie zmobilizować się i wyprowadzić skutecznej akcji, jednak udało się zdobyć honorowego gola. W 65. minucie, po rzucie rożnym, bramkę kontaktową dla “ptaków” zdobył Daniel Bończak. W 73. minucie przewagę rywali zwiększył jeszcze Mariusz Gabrych, który powtórzył sytuacje z pierwszej połowy i wykorzystał błąd łowickiego bramkarza, ustanawiając tym samym wynik meczu.

– Musimy przełknąć gorycz tej porażki i zastanowić się nad sobą, bo jeżeli będziemy w dalszym ciągu popełniać takie błędy indywidualne, jak popełniamy dotychczas, to nigdy nie będziemy wygrywać na meczach wyjazdowych – skomentował przegraną trener Płuska.

11. kolejka III ligi – grupa I:
MKS Świt Nowy Dwór Mazowiecki – KS Pelikan Łowicz 4:1 (2:0); br.: Kamil Wiśniewski (19), Marcin Kozłowski 2 (38 i 50) i Mariusz Gabrych (73) – Daniel Bończak (65).
Świt: Mateusz Prus – Sebastian Cuch, Karol Drwęcki, Mateusz Dara, Michał Steć (85 Michael Chojnicki) – Paweł Broniszewski (60 Kamil Wolski), Marcin Kozłowski, Kamil Wiśniewski (84 Konstantyn Ślęzak), Piotr Basiuk, Przemysław Przysowa – Krystian Pałczyński (60 Mariusz Gabrych).
Pelikan: Daniel Malina – Przemysław Bella (79 Daniel Ciechański), Grzegorz Wawrzyński, Mateusz Kasprzyk, Michał Adamczyk (46 Michał Wrzesiński) – Daniel Bończak, Mateusz Jagiełło – Fabian Woźniak (67 Jakub Bistuła), Bartosz Bujalski, Kamil Kuczak (55 Sebastian Kaczyński) – Robert Kowalczyk.
Sędziował: Kamil Żmijewski (Olsztyn). Żółte kartki: Przemysław Przysowa, Paweł Broniszewski i Mateusz Prus – wszyscy Świt oraz Daniel Bończak (3) – Pelikan.

ZKS Olimpia Zambrów MKS Kaczkan Huragan Morąg 1:2 (0:0); br.: Kamil Jackiewicz (67) – Rafał Maciążek (53) i Paweł Gawlik (57).
MKS Ełk – KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubawskie 1:1 (1:0); br.: Michał Świderski (4) – Ołeh Majik (70).
KS Warta SieradzRolimpex GKS LZS Wikielec 2:0 (1:0); br.: Maciej Łabędzki (4) i Wiktor Płaneta (82).
RTS Widzew Łódź – BKS Tur Bielsk Podlaski 4:0 (1:0); br.: Daniel Świderski (12), Daniel Mąka (55 karny), Aleksander Kwiek (62) i Daniel Gołębiewski (77).
OKS Sokół Ostróda – ŁKS 1926 Łomża 1:2 (0:1); br.: Marcin Paczkowski (76) – Rafał Maćkowski (38) i Damian Gałązka (57).
MLKS Victoria Sulejówek – KS Polonia Warszawa 1:1 (1:0); br.: Wojciech Wocial (11) – Marcin Bochenek (90+2).
RKS Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki – TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki 0:2 (0:0); br.: Bartosz Mroczek (58) i Tomasz Bogołębski (73).
CWKS Legia II Warszawa – KS Ursus Warszawa 2:0 (1:0); br.: Miłosz Szczepański 2 (36 i 57).

1. TS Konsport Sokół Aleksandrów Łódzki (1) 11 28 20-5
2. RTS Widzew Łódź (2) 11 26 24-6
3. RKS Lechia Tomaszów Mazowiecki (3) 11 23 18-12
4. MKS Kaczkan Huragan Morąg (6) 11 20 17-12
5. KS Finishparkiet Drwęca Nowe Miasto Lubuskie (4) 11 20 19-18
6. CWKS Legia II Warszawa (7) 11 19 25-12
7. KS Ursus Warszawa (5) 11 18 12-14
8. KS Polonia Warszawa (8) 11 17 17-9