Nie będzie realizowany projekt turystyczny za 8,5 miliona zł, na jaki miały nadzieję Urząd Miejski w Łowiczu, diecezja łowicka i firma Eko Resort. Złożony do Urzędu Marszałkowskiego wniosek o dofinansowanie został odrzucony, nie pomogło w tym odwołanie.

Urząd Miejski w Łowiczu. fot. NŁ
Urząd Miejski w Łowiczu. Fot. NŁ

Jak informowaliśmy już wcześniej – projekt nie został uwzględniony na liczącej 55 pozycji liście tych, które zostały ocenione pozytywnie pod względem formalnym. Władze miasta składały odwołanie, jak się jednak okazało – nie przyniosło ono skutku.

 

Oceniający wniosek znaleźli w nim kilka błędów, za najpoważniejszy można uznać ten dotyczący własności plaży nad Bzurą. Jest ona położona na terenie należącym do Skarbu Państwa, miasto go użytkuje, ale na zasadzie umowy ze starostą łowickim, która jest ważna na trzy lata – za krótko, by zagwarantować trwałość projektu.

 

Przypomnijmy, że wniosek zakładał m.in. otwarcie dla zwiedzających krypt bazyliki katedralnej, rozbudowę hotelu Eco od strony ul. Starorzecze, utwardzenie drogi oraz stworzenie ścieżki pieszo-rowerowej w Lasku Miejskim, kupno i montaż ławek solarnych oraz ujednolicony system informacji turystycznej.

 

Prace w kryptach i tak mają być prowadzone – piszemy o nich szerzej w dzisiejszym wydaniu Nowego Łowiczanina.

5 komentarzy

  1. niestety taka właśnie mamy skuteczność. Ciekawe ile pieniędzy na to poszło 🙂 a miało być tak pięknie 🙂

  2. Poza tym dopatrzono się też innych uchybień, m.in. błędnego wyliczenia procentowego udziału poszczególnych inwestycji w ogólnej wartości projektu. Oj nie uważało się na lekcjach matematyki… Specjaliści z bożej łaski

  3. Adrian to ty pitolisz!!!!! C kaliński zrobił dla mieszkańców ? Niewiele…
    A co dla przedsiębiorców? Kto czyta artykuły na NŁ to wie czego nie kupił, co kupił , kto szybciutko dostał zmianę planu zagospodarowania, dla kogo była ulica Piłsudskiego itd.

  4. Andżej jakeś taki mundry, to startuj w najbliższych wyborach na burmistrza i pokaż co potrafisz. Bo na razie tylko pitolić…

  5. Czy wszystko czego się dotkną muszą spierniczyc. Ile my jako miasto straciliśmy już okazji dofinansowania. Ościenne miasta pozyskują środki i się rozwijają a Łowicz umiera

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.