Doskonale się spisali w finale okręgowym piłki nożnej juniorów młodszych podopieczni trenera Jakuba Jędrachowicza. W niedzielę, 10 czerwca 2018 roku, Pelikan-2002 Łowicz pokonał u siebie w meczu rewanżowym RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:1 (0:1).

Fot.: Paweł A. Doliński.

Zaczęło się niespodziewanie od bramki zdobytej przez gości w 14. minucie meczu i do końca pierwszej połowy wynik się utrzymał. Biało-zieloni nie zdołali wykorzystać żadnej szansy aby wyrównać.

Losy spotkania odmieniły się dopiero w drugiej odsłonie. Już w 46. minucie Pelikan zdołał zremisować za sprawą Dawida Kaczmarka, który jeszcze dwukrotnie w tej połowie zdołał umieścić piłkę w bramce Mazovii. Wisienką “na torcie” był gol w wykonaniu Jakuba Bylewskiego, zdobyty w doliczonym już czasie gry, w 82. minucie. Z 20. metra posłał piłkę prosto w okienko. Po remisie w pierwszym spotkaniu Pelikan-2002 Łowicz wyraźnie pokazał swoje umiejętności w starciu z silną Mazovią.

Przed zespołem biało-zielonych teraz finał wojewódzki, w którym zmierzą się z MKS Zduńska Wola.

– Pierwsza połowa była bardzo wyczerpująca. Błąd w obronie spowodował bramkę dla gości, mimo że wcale nie byliśmy drużyną słabszą. Mieliśmy kilka dogodnych okazji, niestety nie udało się doprowadzić do remisu, chociaż bramka dla nas wisiała na włosku. Pogoda też doskwierała zarówno jednym, jak i drugim, warunki naprawdę były bardzo ciężkie, a mimo to chłopaki nie odpuszczali i do końca wierzyli w dobry rezultat. Po przerwie mobilizacja była jeszcze większa i udało się wreszcie strzelić pierwszą bramkę na remis. Dobrze poszli za ciosem i za chwilę była druga, później trzecia z kontry i już goście przestali wierzyć, że uda im się awansować. Chłopaki na prawdę zostawili bardzo dużo zdrowia i serca na boisku. Jestem z nich bardzo dumny i mówię: brawo drużyna, bo my chcieliśmy, wierzyliśmy, że byliśmy drużyną lepszą i udokumentowaliśmy to czterema bramkami. Brawa dla chłopaków. Kolejny mecz zagramy z MKS Zduńska Wola, ale o barażach jeszcze nie mogę nic powiedzieć. Chciałbym, żeby to nastąpiło jak najszybciej, bo powoli następuje rozprężenie, a chcą nas rozciągnąć aż do 23 czerwca. Zobaczymy jak to wyjdzie… – skomentował po spotkaniu trener Jędrachowicz.

Finał okręgowy piłki nożnej juniorów młodszych B2:
MUKS Pelikan-2002 Łowicz – RKS Mazovia Rawa Mazowiecka 4:1 (0:1); br.: Dawid Kaczmarek 3 (46, 49 i 70) i Jakub Bylewski (80+2) – (14).
Pelikan-2002: Kacper Olesiński – Piotr Piekacz, Łukasz Sejdak, Miłosz Owczuk, Maciej Siejka (47 Adam Doroba) – Artur Pawłowicz, Jakub Bylewski, Dawid Kaczmarek (71 Filip Balik), Jakub Kępka (73 Maciej Lesiak) – Adam Siekiera, Bartosz Graczyk (41 Kobi Wodras).
Żółte kartki: Maciej Siejka (3) i Kobi Wodras (1) – obaj Pelikan oraz 3 – wszyscy Mazovia.

Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.
Fot.: Paweł A. Doliński.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.