W najbliższą niedzielę 14 stycznia 150 wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie kwestować na ulicach Łowicza i w okolicznych miejscowościach. W tym roku nie udało się zorganizować koncertu, ale od 13. do 17. na Nowy Rynek na pokaz sprzętu zapraszają strażacy OSP.

Wolontariusze WOŚP - rok 2016, fot. archiwum NŁ
Wolontariusze WOŚP – rok 2016, fot. archiwum NŁ

Kwestujących, głównie harcerzy z łowickiego Hufca Związku Harcerstwa Polskiego będzie można spotkać na ulicach od godz. 8.00 do godz. 16.00 a potem, gdy zapadnie zmrok, tylko przy kościołach i marketach. W tym roku nie odbędzie się koncert ani też projekcja filmu w kinie Fenix. Za to w godz. 13.00 – 17.00 na Nowym Rynku będą obecni strażacy z OSP z terenu powiatu łowickiego, pokażą oni najnowocześniejszy sprzęt ratownictwa wodnego, chemicznego, drogowego i medycznego – na rynku stanie kilka różnych samochodów. Uzupełnieniem będą najprawdopobniej zabytkowe samochody strażackie z lat 50-tych i 60-tych ubiegłego wieku.

Szczególnie mile widziane będą całe rodziny, dzieci będą mogły nie tylko zobaczyć strażackie wyposażenie, ale też wsiąść do samochodów czy założyć hełm.

Prezes Zarządu Powiatowego OSP Jecek Chudy powiedział nam, że dorośli będą mogli porozmawiać ze strażakami na temat zagrożeń, np. o działaniu czujek tlenku węgla.

Od kilku dni na profilu łowickiego Hufca ZHP trwa aukcja gadżetów WOŚP, licytować można pisząc komentarz pod postem z danym przedmiotem.

Przypomnijmy, że w 2017 roku w Łowiczu i na terenie powiatu łowickiego wolontariusze zebrali łącznie 35 tys. zł.

Finał WOŚP w Łowiczu w 2017 roku. fot. tb/arch NŁ

 

102 Łowicka Gromada Zuchowa Młode Wilczki. WOŚP 2017.

5 komentarzy

  1. Pan posel ziemi lowickiej Pawel Bejda kolejny raz bedzie na cenzurowanym w felietonie p.Miklasa za to ze smial wraz z innymi poslami opozycji wejsc do studia telewizji dobrej zmiany w programie propagandowym Woronicza17 z serduszkiem WOSP .To cud ze p.prezes Kurski nie interweniowal!Pewnie red.prowadzacy Klarenbach bedzie mial problemy..
    .

  2. Ale piękni wolontariusze. Jeżeli ich zbiórka będzie taka jak oni to tylko skakać z radości do góry. Bardzo popieram tych co pomagają słabszym. Tego nie mogę powiedzieć o naszych funkcjonarjuszach. A może i oni pomogą???

  3. Panie Miklas,napisze Pan w swoim felietonie chociaz raz o szlachetnym celu Jurka Owsiaka.Wychwala Pan swojego bylego chlebodawce o.Dyrektora pomijajac zaslugi Jurka dla dzieci i seniorow.Kilka lat temu obecny prezes pisowskiej telewizji p.Kurski powiedzial wprost iz woli dac na tace ksiedzu niz dla ratowania zycia dzieci…bez komentarza dlaczego WOSP wspiera TVN a nie telewizja PIS.Pozdrowienia od ks.Augustynskiego,tego ktory oskubal parafie Sw.Ducha…

    • Pan Miklas nie napisze , gdyż zbyt zajęty jest w swoich felietonach oczernianiem wcześniej powojennego ustroju w Polsce (a przecież wykształcił się pan Miklas w tym ustroju i pracował m.in. w Trybunie Mazowieckiej oraz socjalistycznym radiu i tv) , a ostatnio stacji TVN i opozycji parlamentarnej .Także ciężko o obiektywizm u tego pana .Panie Miklas , chrześcijanie tak nie postępują .

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.