Określenie „sala pękała w szwach”, jak najbardziej pasuje do tego jak wyglądała w niedzielę 5 marca sala barokowa w Muzeum w Łowiczu. Na koncert w ramach cyklu „Burmistrz miasta zaprasza” z okazji Dnia Kobiet przyszło ponad 300 osób.

Koncert z okazji Dnia Kobiet w Muzeum w Łowiczu.

Nie wszystkim osobom, które przybyły na koncert dane było usiąść, choć pracownicy muzeum przynieśli niemal wszystkie wolne krzesła i ławki z całego obiektu. Z frekwencji, wyraźnie zadowolony był burmistrz Krzysztof Kaliński, który powiedział nam, że przy takim zainteresowaniu nie wystarczyłoby nawet miejsc siedzących w dawnym kinie Bzura. Wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Michałem Trzoską i jego zastępcą Henrykiem Zasępą na zakończenie koncertu wręczali wychodzącym paniom żółte i czerwone tulipany.

Przed łowicką publicznością wystąpił tego wieczoru zespół Artes Ensemble dając koncert pt. „Brunetki, blondynki…” W programie znalazły się najpiękniejsze arie i duety miłosne z operetek mistrzów gatunku, m.in. z repertuaru F. Lehara: „Usta milczą, dusza śpiewa” z operetki „Wesoła wdówka”, a także czardasz „Kiedy skrzypki grają” z operetki „Cygańska miłość”.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.