Podobnie jak we wszystkich gimnazjach w całej Polsce, tak i w Łowiczu punktualnie o godzinie 9 rozpoczęła się część humanistyczna egzaminu gimnazjalnego 2017. W Gimnazjum Nr 1, w którym byliśmy, przystąpiły do niego 42 osoby z 3 klas.

Uczniowie ostatnich klas gimnazjum zmierzą się dzisiaj z częścią humanistyczną. O godz. 9 wystartował test wiedzy z historii i WOS. Na tę część przeznaczono 60 min. czasu, a po niej nastąpi godzinna przerwa.

O godz. 11 gimnazjaliści wrócą na sale i przez kolejne 90 min. będą pisać egzamin gimnazjalny z języka polskiego. Tutaj oprócz pytań zamkniętych będą musieli poradzić sobie także z kilkoma zadaniami otwartymi, w których liczyć się będą umiejętności pisania, wnioskowania i argumentacji.

W najbliższych dniach gimnazjaliści będą zdawać kolejne części część egzaminu: w czwartek z wiedzy matematyczno-przyrodniczej oraz w piątek z języków obcych.

Egzamin gimnazjalny 2017 jest jednym z ostatnich w tej formie. To że odbędą się jeszcze tylko dwie jego edycje, jest naturalną konsekwencją likwidacji gimnazjów.

1 komentarz

  1. ale Wam wpadła w oczy ta czarnula
    ale Ona ma jeszcze poniżej 15 lat zboczeńcy !!
    🙂

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.