27 kwietnia zakończona została budowa pierwszego odcinka gazociągu średniego ciśnienia w Głownie w ul. Targowej (od drogi krajowej nr 14) i Łowickiej (do mostu na rzece Brzuśni).

– Jeszcze w maju na tym odcinku będzie rozpoczęta budowa chodnika wraz z wjazdami na posesje – tłumaczy Wojciech Brzeski, członek Zarządu Powiatu Zgierskiego – Postaraliśmy się o właściwą kolejność wykonania prac w tym miejscu – najpierw budowa gazociągu, a później remont chodnika za kwotę blisko 220 tys. zł, żeby w nie trzeba było demontować nowej kostki brukowej. Wykonawcą jest firma Kal-Bruk, która wygrała przetarg na realizację zadania.

Obecnie wykonawca sieci gazowej, czyli firma Sime Polska, składa kolejne wnioski do Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Zgierzu o wydanie pozwoleń na kolejne etapy budowy sieci, która dostarczy gaz do mieszkańców miasta, a następnie gminy Głowno. Dotychczas uzyskał już potrzebne zezwolenia na wybudowanie 5 km gazociągu w drogach powiatowych w Głownie, poza wyżej wymienionymi Łowicką i Targową, także w ul. Bielawskiej, Sikorskiego, Swobodzie i Zgierskiej.

Wojciech Brzeski z Zarządu powiatu Zgierskiego na budowie gazociągu. fot. Biuro Promocji Starostwa Powiatowego w Zgierzu

1 komentarz

  1. Przecież na Bielawskiej była układana świeża kostka brukowa w ubiegłym roku… za grube pieniądze. To ma być “właściwa kolejność”? Jak zwykle marnotrawstwo publicznych pieniędzy, nie ma żadnej odpowiedzialności za brak właściwej koordynacji…

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.