“Rosyjskie bujne lato” – konkurs recytatorski poezji rosyjskiej pod takim hasłem odbył się we wtorek w Zespole Szkół nr 1 im. Prof. R. A. Cebertowicza w Głownie.

Uczestnicy, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, recytowali po rosyjsku wiersze nawiązujące do lata, sławiące przyrodę w pełni rozkwitu, beztroskę i radość wypełnionych słońcem dni.

Ich prezentacje, nierzadko wzbogacone rekwizytami, gestami i elementami gry aktorskiej, oceniało dwuosobowe zewnętrzne jury, złożone z nauczycielek języka rosyjskiego Urszuli Kurczewskiej i Krystyny Uczciwek.

Organizatorką konkursu była nauczycielka tego języka z “Cebertowicza” Iwona Kucharczyk. W kategorii szkół podstawowych do konkursu przystąpiło 15 osób, a w kategorii gimnazjów – 7.

Po wysłuchaniu wszystkich wyrecytowanych wierszy, komisja udała się na obrady, po których ogłoszono wyniki i nastąpiło wręczenie laureatom nagród przez dyrektor “Cebertowicza” Elżbietę Kołodziej.

W kategorii szkół podstawowych miejsce I zajęła Oliwia Jachimczak, miejsce II – Aleksander Mróz, a miejsce III – Maria Pakuła. 
W kategorii gimnazjalnej miejsce I zajął Mikołaj Rożniata, miejsce II – Kacper Kosiorek , a miejsce III – Gabriela Wielogórska.

Wszystkie nagrody rzeczowe (puzzle, kubki, gry) zawierały element rosyjski.

Laureaci i wyróżnieni z organizatorami konkursu. Fot. EWR
W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników. Fot. EWR
Laureat miejsca I w kat. gimnazjalnej. fot. EWR

 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.