W najbliższą środę, 11 kwietnia, o godz. 14.00 rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Głownie, zwołana w temacie aktualnej sytuacji szpitala. Może przyjąć na nią każdy obywatel.

Rada Miejska w Głownie obraduje w budynku na ul. Dworskiej 4.

Z wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji wystąpili do przewodniczącej rady Magdaleny Szajder radni: Krzysztof Parol, Wojciech Baleja, Jan Balcerski, Krzysztof Wawrzyn, Dariusz Młynarczyk, Elżbieta Kołodziej oraz Sławomir Stopczyński. 

Na sesję wybierają się pracownicy szpitala, spodziewana jest obecność zaproszonej na nią Anieli Bednarek, kanclerz Wyższej Szkoły Informatyki i Umiejętności w Łodzi, czyli obecnej właścicielki szpitala, jak również przedstawicieli Grupy Zdrowie, planującej jego zakup i dalszy rozwój. Przypominamy, że teraz ten inwestor gotowy jest wycofać się ze swoich planów, jeśli nie dojdzie do porozumienia z miastem pod kątem zmiany zapisów aktu notarialnego sprzedaży nieruchomości szpitalnych szkole informatycznej z 2013 r. Chodzi o dostosowanie dokumentu do możliwości, jakie właścicielowi szpitala w zakresie jego prowadzenia daje Narodowy Fundusz Zdrowia. 

Ważnym aspektem sprawy są należności, jakie obecny właściciel szpitala winien jest miastu z tytułu prawomocnego wyroku sądowego (ok 2.1 mln. zł) oraz z tytułu kary umownej za nieprowadzenie ZOL (ok. 2.3 mln. zł).  

  

 

  

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.