Wykonawca rozbudowy sieci wodociągowej w gminie Głowno położył już około 300 metrów sieci w Karnkowie i rozpoczął prace nad budową dłuższego odcinka w Domaradzynie.

W Karnkowie woda nowym wodociągiem, biegnącym częściowo w pasie drogi gminnej, popłynie do dwóch gospodarstw. Pozostałe odcinki sieci, jakie powstaną w kolejnych tygodniach, zostaną wybudowane w Domaradzynie, Bronisławowie i Konarzewie. Zupełnie nowa nitka wybudowana zostanie w pozbawionym dotąd wodociągu Feliksowie, położonym za autostradą. Z tego też powodu wodociąg ten zostanie włączony do sieci gminy Zgierz, a nie Głowno. Duża inwestycja obejmuje jeszcze wykonanie połączenia wodociągów w Popówku Włościańskim i Boczkach Domaradzkich (to zadanie i budowa sieci w Feliksowie były planowane w 2017 r., lecz nie zostały wówczas zrealizowane i przeniesiono je na rok bieżący).
Inwestycję za 488,877,59 zł brutto wykonuje wyłoniony w przetargu Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Dariusza Śliwkiewicza z Bratoszewic. Na wywiązanie się z umowy ma czas do końca czerwca.

Budowa wodociągu, stan na 9 maja. Fot. Urząd Gminy Głowno

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.