Grad bramek posypał się podczas meczu sparingowego, w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Kutkowskiego. W poniedziałek, 5 marca 2018 roku, MUKS Pelikan-2004 Łowicz wygrał z GLKS Laktoza Łyszkowice 12:1 (5:0).

To był w czystej postaci mecz do jednej bramki. Biało-zieloni torpedowali większość zaczątków akcji w wykonaniu Laktozy, przejmując od pierwszych minut zdecydowane prowadzenie w grze. Do przerwy zdołali umieścić pięć razy piłkę w bramce rywali, a w drugiej odsłonie zdobyli jeszcze siedem goli, tracąc tylko jednego.

Najwięcej skutecznych strzałów oddał Mateusz Motyl – 5, w tym jedną z rzutu karnego. Bramki dla drużyny zdobyli również: Kacper Styszko (3), Bartosz Tomaszkiewicz (2), a po jednej – Mateusz Gozdowski (karny) i Kacper Stępień.

– Był to nasz pierwszy sparing w zimę. Jeszcze nie wszystko było tak dopracowane, jak bym chciał, natomiast przewaga nasza była zdecydowana. Przeciwnik był słabszy od nas, wygrywaliśmy pod względem kondycyjnym. Niemniej należy jeszcze popracować nad pomysłem na grę, nad tempem akcji i taką zmiennością stron. Zostało jeszcze trzy tygodnie do ligi, więc mamy czas, aby to dopracować – podsumował trener Kutkowski.

Sparing:
MUKS Pelikan-2004 Łowicz – GLKS Laktoza Łyszkowice 12:1 (5:0); br.: Mateusz Motyl 5 (jedną z karnego), Kacper Styszko 3, Bartosz Tomaszkiewicz 2, Mateusz Gozdowski (karny) i Kacper Stępień.
Pelikan-2004: Łukasz Pięta – Fabian Pliszka, Piotr Strycharski, Mateusz Gozdowski, Filip Marszałek – Filip Stobiecki, Bartosz Wudkiewicz, Bartosz Tomaszkiewicz, Kacper Stępień, Antoni Knera – Kacper Styszko. Na zmianę wchodzili: Mateusz Motyl i Dastin Kazuń.