I tym razem nie było łatwo podopiecznym trenera Roberta Kucharka pokonać Wawelskie Smoki, ale udało się! W niedzielę, 15 kwietnia 2018 roku, Syntex Księżak Łowicz wygrał z TS Wisła Kraków 68:66.

Emocje na trybunach kibiców kipiały od początku do ostatniej sekundy spotkania. Mecz nie wyglądał najlepiej w wykonaniu łowiczan i ze zmiennym szczęściem szala zwycięstwa w postaci kilku punktów przechylała się na stronę raz jednej raz drugiej drużyny.

Po pierwszej kwarcie “wygrało” doświadczenie zawodników z Łowicza, którzy pokonali gospodarzy 15:12, ale już w kolejnych sukcesy odnosili zawodnicy Wisły. Na przerwę Syntex Księżak schodził przegrywając trzema punktami.

W trzeciej kwarcie przewaga Wisły  powiększyła się jeszcze o kolejnych pięć punktów. Chaotyczna gra łowiczan zbierała żniwo w postaci traconych piłek i niecelnych rzutów. Dopiero w ostatniej odsłonie meczu goście zaczęli odrabiać straty. Ostatnie 20 sekund, gdy łowiczanie przegrywali dwoma punktami, trwały całe wieki. Przerwa na żądanie  trenera Kucharka, powrót do gry, zmiana  w drużynie łowiczan i dwa punkty z wyskoku Karola Dębskiego doprowadziły do remisu. Tym razem o pełną przerwę poprosił trener gospodarzy. Na dwie sekundy przed syreną kończącą mecz po raz kolejny Dębski wykonał rzut na miarę zwycięstwa. Dogrywka była niepotrzebna. Syntex Księżak Łowicz po raz drugi wygrał ciężki pojedynek ze Smokami Wawelskimi.

Najskuteczniejszymi zawodnikami w tym spotkaniu w drużynie Syntex Księżaka byli:  Karol Dębski (20) i Daniel Nieporęcki (13), który jako jedyny zawodnik w zespole wykonał celnie rzuty za trzy punkty (2×3).

– Najważniejsze, że do przodu, ale musimy wyciągnąć wnioski, przeanalizować spotkanie, bo gramy chaotycznie. Cieszy zwycięstwo, styl może mniej. Ostatnie akcje zadecydowały o wszystkim. Ważne, że potrafiliśmy się podnieść i wygraliśmy – ocenił po meczu trener Kucharek.

2. mecz II rundy play-off II ligi koszykówki męskiej:
TS Wisła Kraków – Syntex Księżak Łowicz 66:68 (12:15, 20:14, 18:13, 15:26)
Syntex: Karol Dębski 20, Damian Tokarski 10, Bartłomiej Bojko 6, Michał Kwiatkowski 3 Bartosz Włuczyński oraz Daniel Nieporęcki 13 (2×3), Michał Świderski 11, Maciej Cukierda 5, Mateusz Gładki, Michał Kucharski i Piotr Łucka.
Najwięcej dla Wisły: Kamil Czajkowski 17 (1×3), Wojciech Gorgoń 14 (2×3) i Jakub Żaczek 11 (2×3).
Sędziowali: Wojciech Majcherowicz i Michał Cieśla (obaj Katowice). Komisarz: Andrzej Protasiewicz (Stalowa Wola).

2. mecz II rundy play-off II ligi koszykówki męskiej (2018.04.14-15):
para 1: KS Rosa-Sport Radom (B5) – KK Decka Pelplin (A1) 72:74. Wynik meczu: 0:2.
para 2: TS Wisła Kraków (C5) – Syntex Księżak Łowicz (B1) 66:68. Wynik meczu: 0:2.
para 3: KS Stal Kosz Ostrów Wielkopolski (D4) – AZS AGH Kraków (C1) 88:97. Wynik meczu: 0:2.
para 4: Sklep Polski MKK Gniezno (A5) – KS Górnik Trans.eu Wałbrzych (D1) 71:73. Wynik meczu: 0:2.
para 5: BC Domino Inowrocław (A7) – Exact Systems Śląsk II Wrocław (D3) 77:90. Wynik meczu: 1:1.
para 6: Politechnika Gdańska Gdańsk (A6) – AZS UMCS Lublin (B2) 65:80. Wynik meczu: 0:2.
para 7: PKK Żubry Białystok (B3) – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (C2) 84:65. Wynik meczu: 1:1.
para 8: MCKiS Jaworzno (C3) – Weegree AZS Politechnika Opolska (D2) 76:64. Wynik meczu: 1:1.

3. mecz II rundy play-off II ligi koszykówki męskiej (2018.04.17-18):
para 5: Exact Systems Śląsk II Wrocław (D3) – BC Domino Inowrocław (A7) (śr, godz. 17.00)
para 7: AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice (C2) – PKK Żubry Białystok (B3) (śr, godz. 18.30)
para 8: Weegree AZS Politechnika Opolska (D2) – MCKiS Jaworzno (C3) (śr, godz. 19.00)