Drużyna trenera Marcina Rychlewskiego okazał się zdecydowanie lepsza od rywali w meczu rozegranym w ramach 2. kolejki skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1. W sobotę, 9 września, Pelikan-2005 Łowicz pokonał Widok Skierniewice 5:1 (2:1).

Fot.: Gogo

Nie było łatwo biało-zielonym pokonać Widok, gdyż jest to bardzo mocna drużyna, która potrafi wysoko ustawić poprzeczkę. Pierwsze minuty na boisku dały temu dowód. Po pierwszej bramce zdobytej przez Igora Wolińskiego w 6. minucie spotkania, już trzy minuty później padła kolejna w wykonaniu Alana Palosa, ale skierniewiczanie nie odpuszczali i chwilę później zdobyli bramkę kontaktową. Wynikiem 2:1 zakończyła się pierwsza połowa.

Po przerwie ambicje łowiczan w dalszym ciągu były bardzo wysokie, dzięki czemu ponawiali ataki, które szybko zaczęły przynosić efekty. Trzecia bramka, którą strzelił ponownie Woliński, dodała biało-zielonym skrzydeł, zaś rywalowi je mocno podcięła, co umiejętnie wykorzystał Pelikan. W 55. minucie trzecim skutecznym strzałem popisał się Woliński, a dwie minuty później dołożył rywalowi Mateusz Skonieczny. Dwadzieścia bramek w dwóch spotkaniach to z pewnością niezły dorobek.

– Był to bardzo trudny mecz i bardzo ważny za razem. Widok to bardzo dobra drużyna i tym bardziej,  zwłaszcza w takim stosunku bramek, zwycięstwo cieszy i mobilizuje zespół, bo to już kolejne zwycięstwo z tym przeciwnikiem w oficjalnym ligowym meczu. Bramki nie przyszły łatwo, ale jednak są strzelone. Myślę, że w perspektywie dwóch meczów i w walce o awans do ligi wojewódzkiej zrobiliśmy duży krok w utrzymaniu się na pozycji lidera. Przed nami jest jeszcze kilka meczów z pozostałymi zespołami, mam nadzieję, że pozostaniemy na pierwszym miejscu, a do rundy rewanżowej przystąpimy właśnie z pierwszego miejsca. Chłopcy wiele serca włożyli w ten mecz, ale myślę że było warto. Takie zwycięstwa budują, a zawodnicy na pewno w przyszłości będą nabierali większej pewności siebie, bo po raz kolejny udowodnili, że potrafią wygrywać z najlepszymi. Ostatnio pokazali się świetnie na turnieju w Zduńskiej Woli, dzisiaj wygrali z bardzo dobrą drużyną Widoku, więc jesteśmy chyba na dobrej drodze do tego, by na dłużej zasiąść w gronie najlepszych zespołów w naszym województwie – ocenił po meczu trener Rychlewski.

2. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1:
MUKS Pelikan-2005 ŁowiczMLKS Widok Skierniewice 5:1 (2:1); br.: Igor Woliński 3 (6, 42 i 55), Alan Palos (9) i Mateusz Skonieczny (57) – (10).
Pelikan-05: Piotr Włodarczyk – Kornel Woliński, Jakub Milczarek, Mateusz Sierota – Jakub Oblicki, Mikołaj Modzelewski, Mateusz Skonieczny, Alan Palos – Igor Woliński. Na zmiany wchodzili: Patryk Stępniak – Bartłomiej Kowalski, Kacper Misiak, Filip Deka, Paweł Golis, Jan Siurek, Krystian Wróbel i Igor Wróblewski.

LZS Vagat Domaniewice LUKS Juvenia Wysokienice 0:1
RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – LKS Pogoń Bełchów 3:1
Pauza: SKS Astra Zduny.

1. MUKS Pelikan-2005 Łowicz (1) 2 6 20-1
2. RKS Mazovia Rawa Mazowiecka (6) 2 3   4-4
3. LUKS Juvenia Wysokienice (3) 1 3   1-0
4. MLKS Widok Skierniewice (2) 2 3   4-6
5. SKS Astra Zduny (3) 0 0   0-0
5. LUKS Pogoń Bełchów (3) 1 0   1-3
7. LZS Vagat Domaniewice (7) 2 0   0-16


3. kolejka skierniewickiej ligi okręgowej młodzików D1 (2017.09.16):
LKS Pogoń BełchówMUKS Pelikan-2005 Łowicz (s, godz. 10.00)
MLKS Widok Skierniewice RKS Mazovia Rawa Mazowiecka – (s, godz. 10.00)
LZS Vagat Domaniewice LUKS Juvenia Wysokienice  (s, godz. 11.00)
Pauza: SKS Astra Zduny.

Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo
Fot.: Gogo

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.