Zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz zachorowania grypopodobne w powiecie łowickim nieustannie przybywa. Na tę chwilę sytuacja nie jest tragiczna, ale dobrze też nie jest.

Od początku obecnego sezonu epidemicznego, który według Sanepidu rozpoczyna się od początku września 2017 i trwa do końca kwietnia 2018, w powiecie łowickim zachorowało 2.047 osób.

Czy to dużo w porównaniu z ubiegłymi sezonami epidemicznymi? Raczej nie zanosi się, żeby zachorowań było więcej niż w ubiegłym sezonie 2016/17, który był pod tym względem wyjątkowo zły. Łowicki Sanepid odnotował wtedy 5.308 zachorowań zgłoszonych przez ośrodki zdrowia.

Wiele jednak wskazuje, że zachorowań może być więcej niż w jeszcze wcześniejszym sezonie epidemicznym, czyli 2015/16, kiedy to na terenie powiatu łowickiego odnotowano 2.558 zachorowań.

– Sezon epidemiczny wciąż trwa, zgłoszonych do nas zachorowań jest więcej, a czy jeszcze przybędzie nie jesteśmy w stanie określić – dowiedzieliśmy się w łowickim Sanepidzie.

Zachorowalność na grypę w skali województwa łódzkiego. źródło: Sanepid w Łodzi
Zachorowalność na grypę w skali województwa łódzkiego. źródło: Sanepid w Łodzi

Obszernie na temat grypy i zachorowań grypopodobnych w najbliższym Nowym Łowiczaninie.

1 komentarz

  1. Śmieszą mnie takie statystyki!!!
    Ile z tych przypadków pseudo grypy jest potwierdzonych badaniami laboratoryjnymi? Ani jeden?
    Przychodzi chory człowiek do lekarza a lekarz od progu, że grypa i sru go do rejestru.
    A jak po trzech dniach przyjdzie pacjent znowu bo temperatura nie spada to daje się antybiotyk (podobno na grypę nie działa) tylko, że z rejestru nikt już go nie wykreśla.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.