18 czerwca w Urzędzie Gminy w Kocierzewie Płd. zostanie przeprowadzony konkurs na stanowisko dyrektora miejscowej Szkoły Podstawowej.

Przed komisją staną dwie osoby – nauczycielka placówki Agnieszka Maliszewska oraz Grzegorz W. – niegdyś nauczyciel w.f. oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Łowiczu, a potem mieszczącego się w tym samym budynku Gimnazjum nr 1.

Grzegorz W. kilkakrotnie był bohaterem naszych publikacji, o czym przypominamy w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina. Będąc dyrektorem został zatrzymany w Łowiczu, gdy prowadził samochód pod wpływem alkoholu.

Kilka lat później sytuacja się powtórzyła – choć wtedy był już dyrektorem szkoły w gminie Teresin w powiecie sochaczewskim.

Polecamy lekturę tego artykułu.

21 komentarzy

 1. Nie zauważyłem, żeby ta pani się wywyźszała. Pewnie komuś przeszkadza lub zazdrości, że jest miejscowa i lepiej wykształcona od innych we wsi

 2. Prawda jest taka, że w tej szkole nie zmieni nic nawet najlepszy dyrektor, dopóki będzie w niej rządzić pani wójt, która z oszczędności zwolniła by większość nauczycieli, a pieniądze przeznaczyła na imprezy dla emerytów we wsi. Ta szkoła jest jako tako wyposażona dzięki p. Logopedzie, która pisze projekty unijne i dzięki temu można coś kupić. Myślę, że czas na zmianę wójta.

 3. Z całym szacunkiem ale nawet kilkuminutowa rozmowa z panią A męczy. Kiedy rozmawia z rodzicem przedszkolaka/ucznia da się odczuć że się wywyzsza , że jest nieprawdziwa traktując rodzica jakby był kimś gorszym. Nie wyobrażamy sobie , aby taka osoba reprezentowała szkole w jej murach i na zewnątrz.

 4. Nie prawda że każdy kto zarządza się wprawi. Są ludzie którzy są wprost stworzeni do zarządzania i dobrze sobie radzą tak jak pan Grzegorz ale są też ludzie którzy pchają się do zarządzania (bo szkoła parę minut od domu na pieszo, bo wysoka pensja itp…..) a tak naprawdę kompletnie nie nadają się do tego.

 5. Zwolennicy

  Agnieszka jestesmy z Tobą!!!. Zwolennicy!!!

 6. są w tej szkole pedagodzy, którzy świetnie daliby sobie radę piastując funkcję dyrektora, ale nawet nie zgłosili swojej kandydatury lub mieli chęci, ale ostatecznie zrezygnowali szkoda, bo tak naprawdę mieliby ogromną szansę wygrać. logopeda startuje na dyrektora to już jest śmiechu warte.

  • A czym różni się logopeda od nauczyciela w-f. Myślę, że ten pierwszy wykonuje cięższą “robotę” niż rzucenie dzieciakom piłki i używanie gwizdka.

 7. Pijak to zawsze pijak. Ale bezkrytyczny pijak to już szczyt szczytów.

 8. Absolwent

  Szkoła w Kocierzewie … Kumoterstwo, brak profesjonalizmu i kwalifikacji. Nauczyciele po kursach internetowych… tam od pomocy kuchennej do biurka w klasach 1-3 prosta droga… Wystarczy znać kogo trzeba. Jeśli kandydat na dyrektora jest tak słaby jak opinie na jego temat to współczuję dzieciakom… I rodzicom. Potrzebna jest tam osoba z zewnątrz bo towarzystwo się bardzo już panoszy.

 9. Każdy dobrze zarządza jak się wprawi. ALE JAK CHCECIE MIEĆ NIEZDROWĄ ATMOSFERĘ W SZKOLE TO WYBIERZCIE GW. Szybko wyjdzie wam to bokiem.

 10. Wybierając na dyrektora osobę, która pracuje już w szkole w Kocierzewie to słaby pomysł. Już teraz wszyscy wiedzą, że w szkolnych konkursach kiedy to Pani M zasiada w komisji, dziwnym trafem wygrywają dzieciaki z rodziny tej Pani (nawet trzylatka wygrywa konkurs rysunkowy konkurując z rysunkami cztero-, pięcio-, czy sześciolatka…). Kumoterstwo będzie się jeszcze bardziej szerzyć….i ta Pani nie może być autorytetem dla uczniów.

 11. Na wsi obowiązuje zasada: “nieważne że ..uj ważne że swój!!!” Więc wynik jest jasny.

 12. Myślę, że ten Wójcik byłby lepszym kandydatem na dyrektora szkoły w Kocierzewie. Popełnił błędy w życiu i teraz ktoś usilnie próbuje zaszkodzić mu i wpłynąć tym na decyzję wyboru, ale weźmy pod uwagę to, że dobrze zarządzał placówkami jako dyrektor. Opinie na jego temat są dobre i ma już tutaj doświadczenie. Natomiast drugi z kandydatów na dyrektora (kiedyś pani ze świetlicy, potem logopeda…) nie jest odpowiednim kandydatem.

 13. dyrektorem tej placówki powinien zostać ZDECYDOWANIE KTOŚ Z ZEWNĄTRZ.

 14. TRUSKAWKA

  Nauczyciel-dyrektor złapany in falgranti na procentach podczas jazdy autem.Kompletne zero, amoralna POstawa, nie ma za grosz samokrytycyzmu, poza tym jest skrajnie bezczelny i zakłamany.Ten człowiek nie może być autorytetem dla swoje kadry nauczycielskiej a tym bardziej dla uczniów.Kuratorium powinno go zdegradować i odsunąć od dydaktyczno-wychowawczych funkcji w szkole.Żadnej tolerancji dla alkoholu w szkole, bo będzie to co teraz jest w większości szkół, na wejściu sprawdzają uczniów gimnazjów i liceów czy zamiast książek nie wnoszą flachy na lekcje.

 15. Grzegorzu powodzenia – wszyscy sa za Toba

 16. Agnieszko, powodzenia- pozdrawiam Marzena

 17. Agnieszko, powodzenia- koleżanka ze studiów Marzena

 18. ha ha ha. To lekcje w-f będą się odbywać w pijalni piwa.

 19. Nie znam sprawy, ale jeśli jest coś na rzeczy ,to dyrektor powinien być przykładem dla młodzieży i pozostałych pracowników, a przede wszystkim uczciwym obywatelem i tp. Czy ktoś jest podobnego zdania ?

 20. BUNGA-BUNGA

  Alkoholicy to ludzie z dobrym sercem, niezachłanni w przeciwieństwie do tych co uczestniczą w “WYŚCIGU SZCZURÓW” ,uczynni także na dyrektora się nadaje

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.