Przed Sądem Rejonowym w Skierniewicach zapadł dzisiaj, 30 października, wyrok w sprawie prokurator (obecnie przeniesionej w stan spoczynku) Elżbiety A.Z. z Prokuratury Rejonowej w Łowiczu, która była oskarżona o prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu.

Przypomnijmy, że Elżbieta A.Z. 16 kwietnia ubiegłego roku została zatrzymana przez policjantów w Dębowej Górze pod Skierniewicami, gdy była pod wpływem alkoholu (miała 1,3 promila), a na skrzyżowaniu przesiadała się na fotel kierowcy, który chwilę wcześniej zajmował jej 13-letni wówczas syn.

Sąd orzekł wobec prokurator w stanie spoczynku karę grzywny w wysokości 100 stawek dziennych po 50 zł (5.000 zł), zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na 3 lata (w tym zalicza się okres rzeczywistego pozbawienia jej prawa jazdy), nawiązkę w wysokości 5.000 zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej oraz pokrycie kosztów sądowych.

Prokurator Elżbieta A.Z. nie przyszła dzisiaj do sądu, zaś jej pełnomocnik uzasadniał absencję swojej klientki powodami zdrowotnymi – na tę okoliczność przedłożył odpowiednie zaświadczenie. W mowie końcowej domagał się warunkowego umorzenia postępowania, uzasadniając to m.in. tym, że oskarżona przejechała zaledwie kilka metrów.

Zeznania przed sądem złożyli dzisiaj policjanci przeprowadzający interwencję z udziałem nietrzeźwej prokurator. Z prawa do odmowy ich składania skorzystał jej małoletni syn i były mąż. Wyrok jest nieprawomocny i przysługuje od niego apelacja do Sądu Okręgowego w Łodzi.

Więcej, o tym jak opisywali przebieg kontroli z udziałem prokurator policjanci oraz jakie uzasadnienie wyroku przedstawiła sędzia napiszemy w najbliższym numerze Nowego Łowiczanina.

Komentowanie nie jest możliwe.