Dziś odwiedziła nas druhna Agata Blus, przyboczna 7 Gromady Zuchowej Leśne Ogniki ze Szczepu ZHP Pełnia z Łowicza. Przyniosła dla nas płomień, pochodzący z Betlejem, miejsca narodzin Jezusa Chrystusa.


Harcerze z Łowicza jak i ze Szczepu Drużyn Wiejskich Blih z gminy Nieborów i Kocierzew Południowy roznosili płomień po zaprzyjaźnionych instytucjach. Jak powiedziała nam druhna Agata, w Łowiczu trafił on do 28 miejsc. Ponadto osoby, które chciałyby go zabrać ze sobą do domu, powinni znaleźć go w łowickich świątyniach, bo harcerze, jak co roku także tam go zanieśli.

2 komentarze

  1. W czasach słusznie minionych uczono harcerzy pomagać słabszym ,potrzebującym, samotnym. Tak było, teraz młodych ludzi uczy się służalczości wobec kleru i kościoła . To jest zadanie dla ministrantów “kościelnych “harcerzy.

  2. Komentarz do życzeń PIS. Jeżeli działalność PIS ma tak wyglądać jak ulica Słowackiego gdzie mieszka Kosiorek, to wróżę sukcesów. Był asfalt. Zdarto asfalt posypano jakiś żwir. Codziennie przejeżdża tam ok. 100 samochodów w tym śmieciarki. Dziury że podwozie można urwać. Jeżeli PIS nie potrafi załatać dziur na swoim podwórku i katuje wszystkich okolicznych mieszkańców taką działalnością!!! Na tej ulicy terror mieszkańców i przybywających tam gości prowadzi komunistyczne ORMO. Pan Kosiorek popiera to ORMO i używa do ochrony ORMO łowickich niedouczonych funkcjonarjuszy Policji.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.