Za kilka dni startuje 15. odsłona Tipes Topes. 18 listopada wystąpi jeden z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej Łoskot; 24 listopada Hugo Race & Michelangelo Russo z materiałem z najnowszego albumu „John Lee Hooker’s World Today”. Program dopełni pokaz filmu „Przeżyć: metoda Houellebecqa” zaplanowany na 26 listopada.

Tipes Topes to cykliczny projekt, który zadebiutował w 2001 roku pod patronatem Łowickiego Ośrodka Kultury. Zbliżająca się edycja będzie już 15. Program zawsze jest tak dobierany, aby oscylował wokół promocji alternatywnych form kultury i sztuki współczesnej, z akcentem na muzykę i film. Nie inaczej będzie i tym razem. 

18 listopada o godz. 19.30 wystąpi grupa Łoskot, uchodząca za jeden z najważniejszych zespołów trójmiejskiej sceny yassowej (połączenie elementów współczesnej muzyki improwizowanej, jazzu, punk rocka i folku). Jeden z tylko czterech koncertów w Polsce, 24 listopada o godz. 19.30, zaprezentują Hugo Race & Michelangelo Russo. Wystąpią z materiałem z najnowszego albumu „John Lee Hooker’s World Today”. Na krążku wzięli się za twórczość Johna Lee Hookera, słynnego bluesmana, w 100. rocznicę jego urodzin (muzyk zmarł w 2001 roku). – Z Łowicza pojadą do Berlina – zwraca uwagę na światowy poziom koncertu Zbyszek Stelmaszewski.

Program Tipes Topes dopełni pokaz filmu „Przeżyć: metoda Houellebecqa” Erika Lieshouta. Głównymi bohaterami są wielki francuski pisarz i amerykański rockman Iggy Pop, zafascynowani nawzajem swoją twórczością. Pokaz filmu w łowickim kinie Fenix zaplanowano na niedzielę 26 listopada o godz. 18. 

O szczegółach koncertów i filmie oraz o tym, kto chodzi na Tipes Topes przeczytasz w najnowszym wydaniu NŁ.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.