W Parmie ruszyła dzisiaj akcja sadzenia lasu, która będzie prowadzona przez Fundację Prolas także w sobotę i niedzielę (14 i 15 kwietnia) w godz. od 9.00 do 15.00. Przyda się każda dodatkowa para rąk do pracy.

Fundacja Prolas z Łowicza, zajmująca się sadzeniem lasów na terenach specjalnie pod ten cel zakupiony lub wydzierżawiony, zamierza w ten weekend posadzić 7 tys. sadzonek leśnych a obok niech – starych odmian drzew owocowych i orzechów.

Akcja „100 drzew staropolskich odmian na 100-lecie odzyskania niepodległości” prowadzona jest na polu położonym w okolicach posesji nr 88 w Parmie. Dzisiaj pracowały tam, liczące łącznie ponad 100 osób zespoły szkolne, z I LO i Szkoły Podstawowej nr 2 w Łowiczu, a pośród nich także rodzice i nauczyciele. Uczniowie „Dwójki” przyjechali do Parmy rowerami.

Wiceprezes Fundacji Prolas Henryk Florczak powiedział nam, że na jutro zapowiedziało się już w charakterze wolontariuszy kilka osób, głównie rodziny, ale przyjść może każdy, kto chce wziąć udział w akacji.

O tym, jak uczniowie oceniają udział w akcji, przeczytasz w papierowym wydaniu Nowego Łowiczanina.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.