Na czerwcowej sesji Rady Gminy Kocierzew Płd. rozstrzygnięty został konkurs literacki dla uczniów na napisanie eseju, który podczas wrześniowych uroczystości spocznie w kapsule czasu na równo 45 lat. Młodzi ludzie pisali o tym, jak będzie wyglądała ich gmina w 2063 roku.

Na konkurs literacki pod hasłem „Pamiętając o przeszłości – budujemy przyszłość” na napisanie eseju nt. „Moja Mała Ojczyzna – Gmina Kocierzew Południowy w 2063 roku” wpłynęło 21 prac w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV – VI ze szkół podstawowych (6 prac) oraz kl. VII i gimnazjaliści (15 prac).

W młodszej grupie wiekowej nagrodzeni zostali: I miejsce – Maciej Durmaj, II miejsce – Amelia Charążka i III miejsce – Weronika Marczak. Wśród uczniów kl. VII i gimnazjalistów, gdzie zgłoszonych prac było więcej, najlepsze eseje należały do: I nagroda – Patrycja Siekierska, II miejsce – Julia Wojda i III miejsce Katarzyna Siejka.

Eseje laureatów I nagród, czyli Macieja Durmaja i Patrycji Siekierskiej, razem z innymi dokumentami i zdjęciami mają zostać umieszczone w kapsule czasu, która zostanie ukryta w postumencie w kształcie zegara słonecznego. Zostanie on odsłonięty 14 września na zielonym skwerze przy Urzędzie Gminy, zaraz po tym, jak na cmentarzu zakończą się obchody upamiętniające bohaterów Bitwy nad Bzurą.

O tym, jak zdaniem uczniów będzie za 45 lat wyglądała gmina przeczytasz w Nowym Łowiczaninie już za tydzień – 5 lipca.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.