Przez kraj przetacza się dyskusja na temat nagród wypłacanych ministrom – a w ślad za tym ludzie mówią o wynagrodzeniach innych urzędników.

Najwyższą nagrodę w wysokości 20.700 zł odebrał zastępca burmistrza Zbigniew Gałązka (od prawej). Nagrodę 15.800 zł odebrała skarbnik Emilia Rajewska (druga od prawej) oraz sekretarz Waldemar Bartochowski w wysokości 9.200 zł (pierwszy od lewej). Fot. Dorota Grąbczewska

Sprawdziliśmy jak to wygląda w naszych samorządach: gminach Żychlin, Bedlno, Oporów i Pacyna. Dane pochodzą od gmin. Wynika z nich, że w Urzędzie Gminy Żychlin średnia płaca brutto dla pracowników administracji jest najniższa – 3.712 zł, ale za to nagrody są najwyższe. Rekordowo wysoką nagrodę otrzymał wiceburmistrz Zbigniew Gałązka – 20.700 zł. Tylko w gminie Pacyna w 2017 roku nie było nagród.

Wynagrodzenia pracowników obsługi we wszystkich gminach były na zbliżonym poziomie, nieco powyżej pensji minimalnej. I tak w Żychlinie wynosiło ono 2.200 zł brutto, w Bedlnie – 2.180 zł brutto, w Pacynie – 2.132 zł. W gminie Oporów nie było pracowników obsługi.

Więcej szczegółów znajdziesz w najnowszym numerze Nowego Łowiczanina dla Żychlina, Bedlna, Oporowa i Pacyny.

1 komentarz

  1. Dala przyklad arogancji Szydlo,Beata Szydlo -cytuje-“te pieniadze im sie(wiceministrom)nalezaly”,to sie nazywa dobra zmiana!!!

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.