Nominowany do Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej za 2016 rok DKF „Bez Nazwy” wkracza w kolejny sezon. Inauguracyjny set obejrzymy w kinie Fenix w weekend, od 15 do 17 września. Przygotowano cztery tytuły na sześciu seansach. 

Przypomnijmy, że DKF „Bez Nazwy” już po raz drugi znalazł się wśród nominowanych do prestiżowej Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Gala wręczenia Nagród PISF tegorocznym laureatom odbędzie się 19 września podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. 

Tymczasem łowicki DKF „Bez Nazwy” inauguruje nowy sezon. 15 września o godz. 18 łowicki przegląd otworzy „Frantz” – mieszkanka romansu i kryminału w stylu retro w reż. francuskiego mistrza suspensu Françoisa Ozona.

Filmem przewodnim przeglądu będzie „Podwójny kochanek” (tylko dla widzów dorosłych) tego samego reżysera. To tegoroczny thriller, który światowa krytyka przyrównała do wczesnych filmów Romana Polańskiego, takich jak „Dziecko Rosemary” czy „Wstręt”. Film obejrzymy od 15 do 17 września, zawsze o godz. 20.

W programie przeglądu znalazł się też polski akcent, którym jest film dokumentalny „Młynarski. Piosenka finałowa” – dedykowany Wojciechowi Młynarskiemu, nieżyjącemu polskiemu poecie, satyrykowi i autorowi tekstów. Zmarł 15 marca po długiej i ciężkiej chorobie, miał 76 lat. Film obejrzymy w sobotę 16 września o godz. 17.30.

W zestawieniu pojawi się też oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść, nakręcona z udziałem rdzennej ludności Yakel. Będzie to australijskiej produkcji film „Tanna” w reż. Martin Butler i Bentley Dean. Seans w kinie Fenix w niedzielę 17 września o godz. 18. 

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.