Były burmistrz Łowicza i wiceprezydent Łodzi na dzisiejszej konferencji prasowej odniósł się do informacji zawartych we wczorajszej publikacji “Gazety Polskiej” na temat jego współpracy z wywiadem PRL.

O publikacji tej i pierwszej reakcji Jabłońskiego piszemy w aktualnym wydaniu “Nowego Łowiczanina”. 

Na dzisiejszej (30 marca) konferencji prasowej zwołanej w centrum Łodzi Ireneusz Jabłoński oświadczył, że nigdy nie był współpracownikiem SB, rozumianej jako “policja polityczna” i nigdy na nikogo nie donosił.

Padło słowo też “Przepraszam” skierowane do tych członków rodziny, przyjaciół i znajomych, którzy z faktu współpracy Ireneusza Jabłońskiego z wywiadem mogliby odczuwać żal lub dyskomfort. 

Szczegóły – pełna treść oświadczenia – w filmie, a więcej o tym, jak Jabłoński odpowiadał na zadane mu później pytania dziennikarzy, napiszemy wkrótce.  

13 komentarzy

 1. Ilu skrzywdził ludzi na ilu doniósł? Wałęsa TW Bolek sprzedawał ludzi Boni konfident.. wiec powiedzcie na ilu doniósł Jabłonski?

 2. “Jabłoński otrzymywał etatowe wynagrodzenie młodszego inspektora SB, co było każdorazowo kwitowane …” – p. I.J. nie parzyły pana SBeckie pieniążki? Co pan mówił rodzinie, że wygrał pan w Totka (Bolek bis)?

 3. I.R. był w Zbiorze zastrzeżonym i siedział sobie jak pączek w maśle (burmistrz, wiceprezes, prezes, wiceprezydent), bo myślał, że będzie PO staremu, że nigdy nie ujawnią, a tu przyszła Dobra Zmiana i maska spadła.

 4. Złodzieja złapiesz za rękę to powie: nie moja ręka. Panie I.J. zamiast swych wywodów, niech pan ujawni swoje oświadczenie lustracyjne!

 5. Nie zmienia to faktu (a wręcz go potwierdza), że jest to news polityczny. PiS “naprawia” wszystko – wojsko, policję, sądy, szkolnictwo, Białowieżę, lasy, TV, politykę zagraniczną, służby specjalne, służbę zdrowia itd.
  Wprowadza “dojne” zmiany. Poparcie dla PiS spada. Najprościej wyciągać info. sprzed 25 lat i błyskawicznie pozbyć się człowieka. PiS dba o morale narodu, ale ja się boję żyć w takim kraju, gdzie politycy zamiast rządzić mszczą się. Szymborska mawiała: “ludzie głupieją hurtowo, i mądrzeją detalicznie” Oby nie było za późno, bo inaczej nasze wnuki będą mówiły po rosyjsku.

  • Nie manipuluj, prawdziwy sondaż to był 25.10.2015r. :
   PIS – 235 mandatów (większość bezwzględna),
   PO – 138 mandatów,
   Kukiz – 42 mandaty,
   Petru – 28 mandatów,
   PSL – 16 mandatów,
   Mniejszość Niemiecka – 1 mandat.

 6. Pytanie raczej komu z PIS się naraził, że teraz to wywlekają.

  • NIe z PISu, Pan I.J nie przewidział wygranej PIS w takiej skali, więc poszedł za chlebem do PO Zdanowskiej w Łodzi, kiedy się zorientował że PIS łyka wszystko zaczął krytykować PO.. licząc że Zdanowska go usunie za poglądy a tu bach.Gazeta POlska pomogła PO Zdanowskiej pozbyć się I.J masowemu odbiorcy rzuciło ziarno do łykania jak to PO natychmiast pozbywa się byłych współpracowników:) KOmedia , Teatr, konfidenci są w szeregach obu Partii , przykład konfidenta Boniego to jest klasyka. a I.J na nikogo nie doniósł a niszczy go partyjniactwo no i jego nieroztropny wybór z kim iść pod ręke

 7. Boni bohater, Niesiołowski bohater bo POpaprańcy a donosili na swoich jeden nawet na swoją narzeczoną, Jabłoński spaprał sie że że poszedł na POsade a rządzonej przez PO Łodzi, ale niech ktoś wskaże na kogo doniósł w przeciwieństwie do wcześniej wspomnianych panów?

 8. Chciałem być łowickim Bondem albo Kuklińskim. No cóż, nie udało się.

 9. Panie ,,GUSTAW,, jeżeli nie policja polityczna to w jakim charakterze Pan wpółpracował , czy tylko dla towarzyszy-twa, czy dla prywatnego interesu?

 10. Trafiony, zatopiony ! Zupełnie nie żal mi tego nadętego palanta, a jego oświadczenie uważam za próbę dalszego dryfowania z głównym nurtem.

 11. Dobrze, że kukliński nie był patriotą na tym samym poziomie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.