Burmistrz Grzegorz Janeczek i Jacek Skwierczyński fot. Urząd Miejski w Głownie

Nowym dyrektorem Miejskiego Zakładu Komunalnego w Głownie został Jacek Skwierczyński. Na razie został zatrudniony na dwa miesiące.

Jacek Skwierczyński był jedynym kandydatem na to stanowisko. Do końca lutego funkcję tę sprawował Konrad Szremski, który z końcem listopada zeszłego roku złożył rezygnację.

Nowy dyrektor MZK ma 55 lat. Z pochodzenia jest opocznianinem. Obecnie mieszka w Głownie. Ukończył Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Ma blisko 30-letni staż pracy.
Zatrudniony był m.in. w sektorze ceramicznym (zakłady w Opocznie i Paradyżu). Od 2004 roku pracował w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Na swoim koncie ma m.in. współtworzenie Strategii Rozwoju Województwa Łódzkiego na lata 2007-2020, Regionalnej Strategii Innowacji WŁ RSI LORIS czy też Regionalnej Strategii Innowacji LORIS 2030.

Jest autorem ponad 50 publikacji w prasie branżowej i ogólnopolskiej z zakresu innowacji, strategii rozwoju polskiego sektora ceramicznego i funduszy unijnych. Od 2010 roku jest propagatorem Biogospodarki w województwie łódzkim.

Magistrat informuje, że jednym z najważniejszych zadań, które stawia przed Jackiem Skwierczyńskim burmistrz Grzegorz Janeczek jest przygotowanie programu budownictwa komunalnego z wykorzystaniem finansowania zewnętrznego.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *