Jeśli korzystasz z sieci bezprzewodowej, wiesz, że dostęp do niej zabezpieczony jest hasłem. Czasem, z różnych względów, zachodzi konieczność jego zmiany. Jeśli chcesz zrobić to samodzielnie, musisz wiedzieć, jak się za to zabrać. Nie jest to trudne zadanie, jednakże robiąc to po raz pierwszy, masz prawo nie wiedzieć od czego zacząć.

Trzy podstawowe rzeczy, o których musisz bezwzględnie pamiętać, dokonując modyfikacji hasła:

  • zmieniasz je, korzystając z połączenia kablowego z siecią,
  • musisz sugerować się modelem modemu, który posiadasz,
  • na zakończenie całego procesu musisz skonfigurować wszystkie urządzenia mobilne, na których korzystasz z internetu; użyj do tego celu nowe hasło.

To najważniejsze informacje na początek. Połącz się z internetem na podpiętym kablem urządzeniu i zaloguj się na stronie konfiguracyjnej, korzystając ze swojej ulubionej przeglądarki. Adres strony podpowie Ci zawsze operator Twojego internetu. W zakładce pomoc, na jego stronie www, powinieneś znaleźć niezbędne dane.

Zmiana hasła

Schemat zmiany hasła jest bardzo prosty. W zasadzie zawsze wykonujesz te same działania, różnią się one nieco w zależności od typu modemu, który posiadasz.

Pierwszym krokiem jest wpisanie w przeglądarkę adresu strony, który znajdziesz w informacjach od dostawcy internetu, np.: 192.168.1.1.

Jeśli już znajdziesz się na stronie docelowej, musisz się zalogować. Zostaniesz poproszony o wpisanie nazwy użytkownika oraz odpowiedniego hasła. W przypadku każdego modemu, będzie to nieco inaczej wyglądało. Zdarza się, że hasło jest umieszczone na naklejce na spodzie modemu, czasem należy pozostawić obie pozycje puste, a niekiedy wpisać jako użytkownika i hasło, słowo ,,admin”. Następnie musimy wybrać odpowiednią zakładkę, w której będziemy mogli ustawić nowe hasło. Zakładka ta bywa różnie zatytułowana, może być oznaczona jako ,,wireless”, ,,skonfiguruj połączenie WiFi”, ,,sieć bezprzewodowa”, ,,WiFi”, ,,setup”. W miejscu oznaczonym najczęściej jako zabezpieczenie sieci Wi-Fi możesz zmienić swoje hasło do sieci. Jeżeli masz problemy z ustawieniem nowego zabezpieczenia, spróbuj skontaktować się z konsultantem lub zajrzyj na stronę Twojego dostawcy.

Po co zmieniać hasło Wi-Fi?

Hasło do Wi-Fi często bywa skomplikowane, trudne do zapamiętania, a my nie chcemy zaśmiecać swojej pamięci lub zapisywać kolejnego szeregu znaków w notesie. Jeśli mamy ochotę ustawić odpowiadające nam hasło, które łatwo będzie zapamiętać, możemy to oczywiście zrobić bez większych problemów.

Rzeczą niezmiernie ważną jest, aby sieć chronić, czyli pamiętać o zmianie hasła co jakiś czas. Przestępstwa internetowe zdarzają się dość często, dlatego musimy dbać o nasze bezpieczeństwo. Jest to również istotny powód do modyfikacji hasła. Zmieniając je, postarajmy się, aby było stosownie długie, zawierało litery i cyfry, a także znaki specjalne.

Jeżeli chcesz zmienić hasło w celu zabezpieczenia swojej sieci albo po prostu potrzebujesz hasła prostszego, łatwiejszego do zapamiętania, możesz spróbować zrobić to samodzielnie. Wskazówki i niezbędne informacje znajdziesz na stronie bądź u konsultantów do spraw internetu UPC.

2 komentarze

  1. Pomuście mi zmienić hasło do wi fi na telefonie bo muj brat ciągle z niego używa

  2. Przeczytałem i skisłem… Tak słabego artykułu dawno nie widziałem. Nie wiem kto odpowiada za tą reklamę, ale wskazówki w niej wskazane są po prostu żenujące. Czy “artykuły sponsorowane” czyli Reklamy nie podlegają ocenie redakcji? Uprzejmie proszę o zdjęcie artykułu i nie wprowadzanie w błąd czytelników.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany.